Всі люди на землі діляться на тих, хто п’є каву і тих, хто п’є чай. У популярній культурі кавомани перемагають. Та й на вулицях українських міст зустріти кав’ярню набагато простіше.

Кава чудово тонізує людський організм. Вона додає не лише фізичних сил, але і посилює розумові здібності. Дослідження показують, що чашка кави - чудовий вибір перед грою на гроші в пм казино. “Зарядившись кофеїном”, гравець приймає більш логічні рішення, розумніше робить ставки, бере участь в іграх з більшими шансами на перемогу.

Цікаві результати показало дослідження, яке провели медики з Великобританії. Як показала статистика, люди, які випивають чашку кави на день - мають здоровіше серце ніж ті, хто взагалі не вживає кави. Кава містить флаваноли та антиоксиданти. Вони мають протизапальний ефект, позитивно впливають на серце та мозок.

Проте, є у кави і свої недоліки. Якщо пити її занадто багато чи у невідповідний час - можна нашкодити власному організму.

Скільки кави варто пити на день

Доктор Майкл Мослі з Великобританії рекомендує пити не більше трьох чашок кави. За словами лікаря, вищезгадане дослідження показало, що саме ця кількість збадьорюючого напою не спричиняє негативного впливу на людину. Звичайно, це стосується здорових людей без хронічних захворювань. Якщо людина має ускладнення здоров’я - вживання кави може бути протипоказаним повністю. Особливо це стосується захворювань серцево-судинної системи, травної системи, психічних розладів.

Обмеження діє не лише на чорну каву. Але також на кавові напої на зразок капучино. Та навіть солодкі води з додаванням кофеїни та енергетики.

Коли варто пити каву, а коли - ні

Щодо найкращого часу вживання кави - то тут доктор Мослі також дає певні підказки.

  • Не варто починати свій день з кави.

Щоб людина прокинулася, її організм виділяє гормон кортизол. Проте, цей гормон також відповідає за рівень тривожності психіки, його інша задача - мобілізувати тіло у разі небезпеки.

Кава також підвищує рівень кортизолу. Тож, після чашки кави ранок може наповнитися тривогою, роздратуванням, нервовими реакціями на оточення.

  • Оптимально пити каву через годину-дві після підйому.

Це якраз той час, який більшість людей витрачає на вранішні справи та дорогу на роботу. Тож, можна взяти горнятко кави по дорозі чи почати з нього робочі справи.

За цей час рівень кортизолу встигає знизитися. Тож випита кава додасть сил, активізує мозкові процеси, допоможе включитися в роботу.

  • Корисно вживати каву за годину до тренування.

Це підвищить тонус та допоможе отримати більше продуктивності від тренування. А ось безпосередньо перед фізичним навантаженням кава протипоказана. Вона посилює сердечним ритм. Що разом з навантаженнями може спричинити негативні ефекти.

  • А ось ввечері та після обіду кава не рекомендована.

Загальна думка лікарів зводиться до того, що каву не можна вживати після 17-18 вечора. Адже це спричинить проблеми з засипанням. Проте, якщо людина має чутливість до кофеїну - не варто взагалі пити кавові напої після обіду.