Настав час сезонної зміни автомобільної гуми, і питанням про особливості зберігання автомобільних покришок задається кожен автовласник.

Оснащення автомобіля якісними та довговічними покришками – це не тільки питання безпеки, але й один із способів позбавити себе додаткових витрат. Адже гума з високими експлуатаційними характеристиками прослужить справді довго, забезпечивши надійність у різних умовах. Ще одним аспектом, який слід враховувати, щоб уникнути незапланованих витрат, є правильне зберігання автомобільних шин.

Зберігання автомобільних шин: як не допуститися помилок

Важливість питання зберігання коліс очевидна: від цього залежить можливість експлуатації покришок наступного сезону. Дотримуючись досить простих рекомендацій, про які нам розповів фахівець із шиномонтажу магазину шин та дисків iGum, можна уникнути помилок та проблем. Покришки на дисках і без дисків слід зберігати за певної температури, у приміщеннях, захищених від прямих сонячних променів, хімічних речовин, бруду.

На відкритому повітрі скати можна зберігати не довше одного місяця, також зважаючи на те, що ультрафіолет найруйнівнішим чином діє на покришки. Якщо не дотриматися цього правила, шини втратить еластичність і розтріскаються.

Багато автовласників зберігають покришки на балконі. Цей варіант припустимий, якщо пам'ятати про температурний режим, захист від сонця, способи розміщення, що дозволяють запобігти деформації.

зберігаємо автошини правильно важливі умови сезонного зберігання

Правила зберігання коліс

Ключові вимоги щодо правильного зберігання автомобільних шин:

  1. Шини на дисках зберігаються лише у підвішеному стані (на гачках або кронштейнах) або лежачи стосами одна на одній.
  2. Гума без дисків зберігається лише стоячи у вертикальному положенні, обов'язково на рівній поверхні – стелажі, піддоні або на підлозі.

Складання покришок без дисків у стос може деформувати нижнє колесо, в результаті чого при монтажі виникнуть проблеми, а в гіршому випадку шина прийде в повну непридатність. І, відповідно, зберігання гуми з дисками стоячи може призвести до деформації нижньої частини колеса.

Декілька важливих правил зберігання автомобільної гуми:

  • чистота – перед зберіганням необхідно очистити колеса від забруднень;
  • оптимальний температурний діапазон від – 0°С до +25°С;
  • уникати зберігання у приміщеннях з підвищеною вологістю;
  • розмістити подалі від приладів опалення;
  • обмежити доступ сонячних променів та яскравого штучного освітлення;
  • зберігати подалі від розчинників та барвників.

Відмінний варіант зберігання шин, за відсутності свого гаража, це спеціальні склади, які приймають колеса на сезонне зберігання. У таких приміщеннях повністю дотримуються всі необхідні умови, до того ж гума періодично перевірятиметься і за необхідності перевертатиметься, щоб уникнути деформації.