Фінансова подушка — не забаганка, а вимога для спокою та фінансової незалежності. Створити її можна різними способами. Хтось обирає для цього просте відкладання частини місячного доходу до скарбнички, інші — інвестують у бізнес, нерухомість чи фонди. Але є й третій варіант — настільки ж простий, як домашня скарбничка, та ефективний, як інвестиції, при цьому зі значно меншими ризиками. Це депозити. Вони доступні для всіх охочих та зручні завдяки гнучким програмам та умовам.

cNtESBIfjvKuyXTMRXh4hHzCFMIhWj7XqDum2ZsUtSqX1MbvMF82ybwd2GQoWjy28ME5behO6YLdWq-Pge8sZL_VJvXcjKcwyMk5pMVEn-fPCjkVv3PRgH2UvBENZQVptThnOOp4_1JQeqj44JrrbZ8

Переваги депозитів

Банківські ощадні рахунки — найбільш простий та ефективний вид пасивного доходу. Оформити депозит варто з таких причин:

  1. Кошти будуть у безпеці. На відміну від карткового рахунку або домашнього сховку, гроші перебуватимуть під захистом банку, а їх повернення у разі банкрутства установи чи непередбачуваних подій (пожежі, потопу, викрадення тощо) гарантуватиметься Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.
  2. Гарантований дохід. Розміщення коштів на депозитному рахунку передбачає регулярне нарахування банком відсотків. Залежно від процентної ставки та способу управління нарахованими відсотками можна коригувати кінцевий дохід.
  3. Прості умови відкриття. Скористатися депозитом може будь-який правоздатний громадянин, а процедура не передбачає жодних спеціальних знань чи вмінь. Керувати своїм рахунком також просто за допомогою системних підказок та рекомендацій менеджера.
  4. Гнучкі умови. Банки пропонують різні депозитні програми — за тривалістю, відсотковими ставками, мінімальними внесками, валютою, умовами поповнення та зняття коштів.

Головна перевага депозиту над іншими способами заробітку — повністю пасивний тип доходу. Замість беззмістовного зберігання грошей у сховку, їх можна запустити в обіг і змусити працювати. При цьому власнику не доведеться докладати жодних зусиль протягом всього терміну дії депозиту.

На що звернути увагу при відкритті депозиту

Byr5HLrV62cGLijjGAazUZDVpwaFqG1cMBnsARnn-2SUR4Q654ZqN5KGP3sAMBklu3x0liePZB9yOGLxBmyRJU2ZVzla3VSJvLpfHipUKlaWDmTimm3QUHrCwPNE4hIHCO-K7T0dymHmHydiGRFCAwM

Прийнявши рішення про створення депозитного рахунку, важливо уточнити кілька параметрів. В першу чергу потрібно вибрати надійний банк. Критерії вибору банку:

  • хороша репутація — тривалість існування на ринку, історія роботи та відгуки клієнтів;
  • форма власності — приватна чи державна, особи кінцевих бенефіціарів та їх юридичний статус;
  • приналежність до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб — обов’язкова умова безпеки вкладів та їх своєчасного відшкодування.

Після оцінки банку можна переходити до вивчення його депозитних пропозицій. Вид вкладень варто обирати, зважаючи на суму та можливості її поповнення, призначення грошей. Якщо заощадження спрямовані на подальшу купівлю нерухомості, автомобіля чи подорож за кордон, краще відкривати рахунок у євро чи доларах США, щоб уникнути курсових коливань і забезпечити стабільність накопичень. Якщо вірогідно, що гроші знадобляться до закінчення терміну депозиту, краще вибрати рахунок з можливістю поточного зняття.