На співбесіді кожному хочеться показати себе найкращим чином. Проте, існують теми та відповіді, здатні одразу зруйнувати вашу репутацію в очах наймача. Якщо ви дійсно бажаєте отримати роботу - краще обходити ці тематики.
HR-спеціалісти рекомендують триматися на співбесіді максимально невимушено. Напередодні краще відпочити - зіграти на myrotvorets.org.ua, подивитися серію улюбленого серіалу та лягти спати раніше. Спокійний кандидат у гарному настрої складе приємніше враження, ніж той, що накрутив свою психіку перед співбесідою.
ТОП-3 “слизьких” тем на співбесіді
Отже, розберімось, про що HR-менеджери рекомендують промовчати на співбесіді.
Про конфлікти на попередньому робочому місці.
Слухаючи розповідь про вашого колишнього роботодавця - потенційний наймач асоціює себе саме з ним, а не з вами. Можливо, ваш минулий шеф був лютим звіром, його помічниця - справжньою відьмою, а колеги - кружком ябед та донощиків. Проте на співбесіді цього краще не говорити. Слухаючи ображеного колишнього співробітника - ваш потенційний наймач одразу уявляє, як ви будете розповідати те саме про нього через кілька місяців.
Про ваше бачення, як має працювати компанія.
Вважається хорошим тоном перед співбесідою ознайомитися з роботою компанії та подумати, які покращення ви можете запропонувати. Проте, ці покращення мають стосуватися саме вашої потенційної посади. І мати скоріше практичний зміст, ніж глобальні амбіції.
Ніхто не любить, коли хтось розповідає, як краще робити його роботу. Вашого потенційного роботодавця це теж стосується.
Про суспільні та особисті теми.
По-перше, ваша ціль на співбесіді - презентувати себе. Це не просто приємне спілкування. Якщо будете відволікатися - вас запам’ятають як цікавого співбесідника, а не спеціаліста, якого треба неодмінно найняти.
По-друге, зачіпаючи гострі теми - завжди можна наразитися на скандал. До їх числа входять питання релігії, політичних уподобань, гендерних відносин і т.д. Зачіпати подібні теми варто лише тоді, якщо ви принципово не хочете працювати у компанії, яка підтримує певні погляди.
Не бійтеся бути не ідеальним
Деякі кандидати на вакансію бояться показати, що вони чогось не знають чи не вміють. Звичайно, краще продемонструвати кваліфікацію, ніж навпаки. Проте, жодна людина фізично не здатна уміти все на світі.
Тому не варто ставити себе у смішне положення, намагаючись викрутитися і дати відповідь на будь-яке питання. Ціль рекрутера на співбесіді - в тому числі побачити, як поводиться кандидат у незручній ситуації. І тверде спокійне визнання своїх недоліків тут допоможе краще, ніж туманні фрази та спроби викрутитися будь за що.
Промовчати чи збрехати - важлива різниця
Попри те, що про деякі речі краще не розповідати - HR-спеціалісти наголошують, що брехня на співбесіді неприпустима.
Питання навіть не в моральних категоріях. Більшість речей, про які брешуть кандидати на вакансію - легко перевірити. Сюди відноситься попередній досвід роботи, освіта, причина звільнення, репутація працівника у галузі і т.д. Якщо достатньо сконтактувати з вашим попереднім роботодавцем, щоб дізнатися правду - брехня легко випливе на поверхню.
До того ж після отримання роботи - більшість працівників самі розкривають свою брехню перед роботодавцем. Достатньо проговоритися на “курилці” колегам. Або ж виявити свої дійсні навички на робочому місці - якщо ви збрехали про кваліфікацію.
Брехня на співбесіді не тільки може стати причиною звільнення у найкоротші строки. Але і зіпсувати репутацію спеціаліста, якщо він працює у досить вузькій ніші чи претендує на помітні посади.