Сучасна людина будь-якими способами прагне до того, щоб максимально оточити себе комфортом, при цьому створивши обстановку навколо красивою і безпечною. Одним з таких способів, який одночасно виконує роль і декорації, і захисту, є встановлення металевих грат. Металеві решітки встановлюють на вікна, причому не тільки дачних будиночків або заміських котеджів. У міському будівництві також часто можна побачити вікна, особливо на перших поверхах, заховані за кованими решітками.
Сьогодні виготовленням металевих кованих виробыв займається дуже багато ковалів. Завдяки іх  талановитим рукам на світ з’являються справжні шедеври мистецтва. 

Ковані решітки бувають декількох типів: стаціонарні, зйомці, розсувні та розпашні.

 Решітки стаціонарного типу міцно монтуються в стіні і практично позбавлені можливості бути коли-небудь демонтованими. У деяких випадках, наприклад, в умовах підвищеної пожежонебезпеки і необхідності швидкої евакуації з приміщення, стаціонарні ковані решітки встановлювати недоцільно.

Замінити їх можна на інший тип кованих решіток - розсувний. Їх монтаж здійснюється безпосередньо в стіну, а при необхідності вони не стануть перешкодою для виходу з приміщення. Дехто вважає, що розсувні решітки однаково легко можуть бути відкриті як господарем, так і грабіжником, але цей факт однозначно не встановлено.

За способом виготовлення решітки розподіляють на зварні та ковані. 

Найдешевший варіант кованих решіток - металеві зварні. Вони в декілька разів дешевші, і вигляд мають простий, без фігурних оздоблень. Вони мало прикрашають будівлю, найчастіше їх використовують для захисту нежитлових приміщень.

Ковані решітки на вікні - це ознака гарного тонкого смаку і заможності господарів. Особливо вишукано виглядають вікна оздоблені художньою ковкою. Їх різноманіття завжди вражає своєю незвичайною красою і вишуканістю фантазії майстра. Візерунки, що оживають на вікнах ніколи не будуть зайвими. Птахи, виноградні лози і грони ягід, що природно переплітаються у вікнах, ніколи не будуть обтяжливою обставиною. 

 Виготовляють ковані решітки зі звичайного металу, а потім загартовують у вогні, завдяки чому він міцнішає і стає надійним захистом будівлі.

Ковані решітки завжди необхідно підбирати таким чином, щоб вони були не окремою частиною екстер'єру, а гармонійно поєднувалися із загальною архітектурою всієї будівлі. Решітки – це прикраса будинку чи захист від небажаних гостей - рішення, яке залежить тільки від його смакових переваг  і достатку господаря.