Водити автомобіль з АКПП набагато простіше і приємніше, і цей факт вже встигли помітити багато водіїв. Все завдяки відсутності педалі зчеплення і наявності гідротрансформатора, який дозволяє працювати двигуну під час зупинки. Ще він забезпечує плавний розгін, сприяє безпечній їзді, дозволяючи водієві більше зосередитися на дорожній ситуації, і не відволікатися на управління самим автомобілем.

Складається гідротрансформатор з колеса реактора, турбінного колеса і насосного колеса. Основне його призначення - забезпечення зв'язку між двигуном і коробкою передач за допомогою робочих елементів і трансмісійної рідини. Під час роботи гідротрансформатора рідина надходить з насоса в турбінне колесо, потім в реактор і в насосне колесо. Створений потік рідини змушує обертатися лопать насосного колеса, переміщаючи його від центру до периферії. З насосного колеса рідина надходить в турбіну і реактор, де і віддає свою енергію.
Постійна напружена робота деталей гідротрансформатора призводить до зносу і поломки її деталей. Жорсткий хід селектора під час перемикання передачі, пробуксовка тахометра після зміни його положення, а також раптово виникле деренчання, стукіт, шум і здригання автомобіля свідчать про несправності. Виявити такі дефекти в роботі водій може і сам, якщо буде уважно прислухатися до його роботи. Крім того, при розтині може додатково з'ясується, що дрібні і гострі осколки поламаної деталі забивають порожнини гідроблока, тим самим перешкоджаючи нормальному потоку рідини в гідротрансформаторі.

Саме тому, помітивши неполадки в роботі автомобіля, необхідно визначити наявність поломки і якомога швидше усунути її. Саме так радять фахівці станцій техобслуговування. В іншому випадку рух металевої суспензії може привести і до поломки самої АКПП.

Ремонт гідроблока починається з його розтину. В цьому і є основна складність цього процесу.
Корпус гідротрансформатора, який заварений з усіх боків, розрізають, вилучають нутрощі, замінюють зламану деталь на таку ж нову, і знову заварюють. Основний і найважчий момент ремонту - заварити корпус таким чином, щоб не порушилася його герметичність, співвісність деталей і балансування. Як бачите, навіть якщо і вдасться його розібрати, то зібрати в робочий стан без спеціального обладнання не можливо. Треба зауважити, що такі зварювальні автомати, є далеко не на всіх СТО, які беруться за ремонт АКПП.