• Головна
  • Єдиний шлях до злагоди із законом і совістю - легальна зарплата
12:00, 13 грудня 2011 р.

Єдиний шлях до злагоди із законом і совістю - легальна зарплата

Результати податкових перевірок свідчать про непоодинокі порушення в регіоні Конституції України в частині права людини на працю і на своєчасне одержання винагороди за працю.
За 11 місяців поточного року податковими органами проведено 443 перевірки суб’єктів господарювання – юридичних та фізичних осіб з питання дотримання ними діючого податкового законодавства при виплаті заробітної плати. За результатами проведених перевірок легалізовано 3,7 млн. грн. доходів, забезпечено надходження в сумі 1,4 млн. грн.
Крім того, під час проведення контрольно – перевірочної роботи, було виявлено 1005 фактів використання праці найманих робітників без укладання трудових угод. В подальшому до державної реєстрації та до оформлення трудових відносин із працедавцем залучено 833 особи, додатково до бюджету надійшло 134,2 тис. грн. податків.
Що означають приведені цифри? – У більшості те, що ряд трудівників Поліського краю займають антидержавну і навіть антинародну позицію. Ухиляються від сплати податків. Паразитують на собі подібних. Не згадують про невідворотність покарання. Не бояться, як кажуть, «попастися». Все це дуже прикро. Неприємно й те, що у більшості винними є обидві сторони – і та, що пропонує роботу без оформлення, і та, що на це погоджується.
ДПА у Житомирській області крім контрольно – перевірочної роботи з легалізації заробітних плат і зайнятості, проводить значну індивідуальну роз’яснювальну роботу у даному напрямі. У поточному році на засіданнях комісій при органах місцевого самоврядування заслухано керівників 445 юридичних осіб, у яких рахувалась заборгованість з виплати заробітної плати та податку з доходів фізичних осіб та керівників 507 юридичних осіб, які мінімізували виплату заробітної плати найманим працівникам та сплату ПДФО. Також заслухано 331 підприємця, які в своїй діяльності використовують працю найманих працівників і нараховують їм зарплату в розмірах менше мінімальної. В результаті вжитих заходів спільно податковими органами області та органами місцевого самоврядування до бюджету забезпечено сплату в сумі 5065,0 тис. грн. податку на доход фізичних осіб.
Крім того, працівниками податкових органів області проведено індивідуальну роботу (в т. ч. під час прийомки звітності по ПДФО) з керівниками 641 юридичної особи, у яких рахувалась заборгованість з виплати заробітної плати та податку з доходів фізичних осіб та керівниками 946 юридичних осіб, які мінімізують виплату заробітної плати найманим працівникам та сплату ПДФО та 1205 підприємцями. За рахунок самостійно вжитих органами податкової служби області заходів до бюджету додатково надійшло 8533,7 тис. грн. податку на доходів фізичних осіб.
І цей напрям роботи – серед найпріоритетніших. Адже сплата податків з заробітної плати – це не тільки доходи місцевих бюджетів, виконання соціальних програм, забезпечена старість і світле майбутнє, це справа честі кожної людини.
І нехай кожен з жителів Житомирщини житиме у злагоді із законом і своєю совістю, пам’ятаючи, що легальна заробітна плата – це, насамперед, дуже важливо для його дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...