• Головна
  • На Житомирщині увічнили пам'ять працівників внутрішніх справ ліквідаторів ЧАЕС
09:45, 14 грудня 2011 р.

На Житомирщині увічнили пам'ять працівників внутрішніх справ ліквідаторів ЧАЕС

Символічний обеліск, який вінчає дзвін Чорнобильської пам’яті, відсьогодні встановлено поблизу адміністративної будівлі УМВС України в області. На його відкриття прибули перші особи Житомирщини та численні представники громадськості, ветерани та пенсіонери органів внутрішніх справ і, звичайно, ліквідатори наслідків тієї страшної трагедії.
Зі словами глибокої вдячності та шани до тих, хто став у боротьбу з радіоактивним лихом, до всіх присутніх звернувся начальник обласного управління Юрій Івакін:
- Понад тисячі працівників органів внутрішніх справ Житомирщини брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Кожен із них здійснив тоді, мабуть, найважливіший у житті крок, усвідомлюючи особисту відповідальність за долю країни, виявивши істинну самопожертву, вірність службовому обов’язку. Близько 150 з них серед нас уже немає. І з плином часу цей трагічний список зростає. Відтак за ініціативи ветеранів та працівників органів внутрішніх справ і було споруджено цей меморіальний обеліск.
Право на його відкриття було надано головам облдержадміністрації Сергію Рижуку, обласної ради Йосипу Запаловському, міському голові Житомира Володимиру Дебою, керівникові УМВС Юрію Івакіну та вдові померлого ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС Тамарі Соколовій. Відтак після символічного розрізування стрічки перед присутніми постав меморіальний обеліск зі словами «Ім’я твоє та подвиг твій – безсмертні».
- Печаль ятрить душу сотень тисяч людей, які відчувають трагедію, що триває уже чверть віку. Це пам’ятник працівникам органів внутрішніх справ: офіцерам, старшинам, рядовим, які одними з перших були у пеклі Чорнобиля і віддавали своє життя заради порятунку інших, тому сьогодні ми складаємо данину їх подвигу. – Наголосив у своєму зверненні до присутніх голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук.
Пам’ять ліквідаторів, хто передчасно пішов із житті від ран Чорнобиля, присутні вшанували хвилиною мовчання. На їх честь, за давньою традицією, тричі у небі пролунали постріли гвинтівок, а за спокій душ відправлено молебінь.
Біля обеліску стройовим кроком пройшли працівники роти міліції особливого призначення «Беркут» та проїхали автопатрулі Державтоінспекції і батальйону патрульної служби, віддаючи честь та шану своїм колегам.
Пам’ятник створений за проектом художника-дизайнера Валентина Войтенка та за сприяння товариства з обмеженою відповідальністю «Габро-М» (директор Валентина Васьківська).

На Житомирщині увічнили пам'ять працівників внутрішніх справ ліквідаторів ЧАЕС, фото-1
На Житомирщині увічнили пам'ять працівників внутрішніх справ ліквідаторів ЧАЕС, фото-2
На Житомирщині увічнили пам'ять працівників внутрішніх справ ліквідаторів ЧАЕС, фото-3
На Житомирщині увічнили пам'ять працівників внутрішніх справ ліквідаторів ЧАЕС, фото-4
На Житомирщині увічнили пам'ять працівників внутрішніх справ ліквідаторів ЧАЕС, фото-5
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...