16:20, 26 жовтня 2015 р.
На Житомирщині рятувальники закликають відповідально підготуватись до осінньо-зимового періоду
Всього з початку поточного року службою Цивільного захисту по лінії „101” отримано 5226 повідомлень про виникнення подій різного характеру на території області. Наслідки надзвичайних подій та ситуацій призвели до загибелі 492 осіб, що на 10% менше кількості загиблих в порівнянні із аналогічним періодом минулого року (2014 рік – 548 осіб).
Враховуючи досвід попередніх років, саме в осінньо-зимовий період частішають пожежі, спричинені порушенням правил експлуатації електрообігрівальних приладів і пічного опалення, а також перевантаженням електромережі. Ще одна з найпоширеніших причин загорянь – необережне поводження з вогнем, у першу чергу з вини осіб, які зловживають спиртними напоями.
- За неповні 10 місяців поточного року на Житомирщині виникло 3078 пожеж, – зауважує начальник Управління ДСНС Житомирщини Ігор Нікітчук. – Внаслідок загорянь загинуло 78 (!) осіб (з них 1 дитина) та 36 – врятовано. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість пожеж збільшилась на 61% (1909), кількість загиблих на 16 осіб більше порівняно з показником минулого року (в 2014 році загинуло 62 особи).
Рятувальники наголошують на максимальній відповідальності при підготовці оселі до осінньо-зимового періоду. Адже загоряння може статися як в старенькій сільській хатині, так і у комфортабельній квартирі великого міста.
У зв’язку з цим вогнеборці звертаються до населення з проханням не використовувати для обігріву приміщень газові плити, обігрівачі з відкритою поверхнею накалювання та саморобного виготовлення. Також неможна ставити їх близько до меблів, гардин та інших легкозаймистих речей. Найбезпечніше користуватися масляними радіаторами.
Приклад недбалого дотримання правил пожежної безпеки у побуті – загоряння житла у м. Коростень. Там господар оселі розтопив піч, а впритул до неї стояла прасувальна дошка з одягом. Саме дошка і почала горіти. Скоріш за все з печі вилітали іскри, що влучили в одяг, який лежав на прасувальній дошці.
Залишаючи приміщення чи лягаючи спочивати, потурбуйтеся про те, щоб усі електроприлади були вимкнені. Не вмикайте прилади, що іскрять та перегріваються, а також декілька потужних споживачів електроенергії одночасно.
Постійно слідкуйте за станом опалювальних печей та димарів, своєчасно їх ремонтуйте! Загоряння найчастіше відбуваються через перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також у результаті випаданні з топки або зольника вуглин тощо.
Також остерігайтеся переохолодження тіла. В умовах різкого падіння температури люди негайно шукають усі можливі способи для обігріву. Іноді вдаються до вживання алкогольних напоїв, а це неприпустимо. Не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій утраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. В той же час варто особливу увагу приділяти одягу, адже чим тепліше ми одягнуті – тим менше шансів замерзнути. Нажаль, в області вже є жертви різкого похолодання. Зокрема, 23 жовтня в с. Мала П’ятигірка Андрушівського району внаслідок загального переохолодження тіла зафіксовано факт загибелі 64-річного чоловіка.
Отож потурбуйтеся про себе та своїх близьких. Дотримуйтесь елементарних порад і осінньо-зимовий період пройде для вас безпечно та комфортно!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
21:32
8 листопада
16:15
8 листопада
12:25
8 листопада
Від музейних колекцій до архітектурних памʼяток: як ЄС допомагає рятувати культурну спадщину України
Партнерський матеріал
09:00
7 листопада
16:35
6 листопада
Оголошення
10:13, 6 листопада
15:40, 31 жовтня
3
20:30, 1 листопада
23:47, 30 жовтня
4
10:30, 31 жовтня
2
live comments feed...