10:31, 28 жовтня 2015 р.

Опалення

Сучасний ринок пропонує величезну кількість моделей твердопаливних котлів. Насамперед, це традиційні котли, що працюють на тирсі, дровах, пелетах або вугіллі. Піролізні котли і котли тривалого горіння з верхнім і бічним завантаженням палива. Покупець ставить розповсюджене питання: який твердопаливний котел краще обрати для опалення приватного будинку?

Для початку розберемо, як працюють твердопаливні котли Тернопіль і як вони влаштовані. Стандартний котел складається з завантажувального бункера (топки), зольної камери і зольника для збору золи, колосника, водяний сорочки, вхідного і вихідного патрубка, димоходу і заслінки. Також пристрій твердопаливного котла опалення може входити вентилятор і автоматичний блок керування. Автоматика дозволяє управляти насосом циркуляції системи опалення, а також регулювати кількість подачі повітря для контролю процесу згоряння палива в залежності від обраного температурного режиму.

Максимальна ефективність котла досягається при невеликому надлишку повітря і мінімальних втратах тепла разом з димовими газами. Для цього в димохід вбудовується автоматичний регулятор тяги, який підмішує холодне повітря всередину димоходу, дозволяючи зберігати максимальну кількість тепла всередині топки котла. Холодний димар – свідоцтво якісного твердопаливного котла з високим коефіцієнтом корисної дії.

Монтаж котла в приватному будинку має свої особливості, і далеко не всі котли можуть відповідати вимогам по зручності експлуатації. Потрібно звертати увагу, як виконується завантаження палива в камеру згоряння. Як правило, в чавунних котлах завантаження дров або вугілля виконується збоку. У теж час, існує багато котлів із сталі з верхнім завантаженням. Якщо котельня розташована безпосередньо всередині будинку, то це може створити деякі незручності, з-за того, що при відкритті дверей котла в приміщення буде потрапляти дим. Щоб виключити попадання диму в житлові приміщення, котли з верхнім завантаженням краще розташовувати в окремій котельні.

Сталь менш крихкий матеріал, ніж чавун, з-за цього стальні котли володіють тим перевагою, що в них можна конструювати камери згоряння більш складних геометричних форм. Це дозволяє збільшити площу теплообміну, тим самим підвищуючи ККД котла. Нижче на фото в розрізі показаний хороший приклад камери згоряння сталевого твердопаливного котла складної конфігурації. Зрозуміло, що вартість такого котла буде вище середньостатистичних цін на ринку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...