• Головна
  • У Житомирі презентують фотовиставку «Жінки і конфлікт в Україні»
12:25, 2 листопада 2015 р.

У Житомирі презентують фотовиставку «Жінки і конфлікт в Україні»

В експозиції – чотири десятки світлин, на яких зображені українські жінки в умовах воєнного конфлікту в Україні. Таким чином організатори сподіваються привернути увагу громадськості до внеску жінок в суспільство в умовах військового конфлікту.

Фотовиставка має на меті підвищити обізнаність про проблему ґендерного насильства як порушення прав людини, та закликає до боротьби з ґендерною нерівністю та безкарністю.

Експозицію відкрили рік тому у Києві з ініціативи Представництва ООН в Україні спільно з Міністерством соціальної політики та Українським Жіночим Фондом. З того часу виставка побувала у Вінниці, Харкові та Сєвєродонєцку. У Житомирі її представляє молодіжна громадська організація "Паритет", Центр гендерної освіти Житомирського держуніверситету ім. І.Франка та управління у справах сім'ї, молоді та спорту Житомирської міськради.

3(722)

3(722)

Довідково:Згідно з опитуванням про поширення ґендерного насильства, здійсненого Фондом Народонаселення ООН,19,4% жінок в Україні віком 15-49 років пережили фізичне насильство, 7,9% постраждали від сексуального насильства, 68% тих, хто стали жертвами, не зверталися по допомогу. Ці дані підтверджують нагальну необхідність і важливість підвищення рівня обізнаності про проблему ґендерного насильства в Україні та реалізацію узгоджених заходів проти нього. Роль жінок в різних сферах суспільного життя зростає в усьому світі, зокрема і в Україні. Так, за результатами останніх парламентських виборів, до Верховної Ради увійшли 48 депутатів-жінок, що складає 11% від загальної кількості народних депутатів. Наразі це найбільша кількість за час незалежності України. Проте представництво жінок в центральних органах влади залишається досить низьким порівняно з світовим показником, який складає 25-30%. Обмеженим залишається доступ жінок до керівних посад і в інших сферах, а в повсякденному житті жінки найчастіше стають жертвами насильства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #жінки #гендерна політика #виставка #конфлікт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...