• Головна
  • У Житомирі презентували танцювально-рухову терапію
10:30, 19 грудня 2011 р.

У Житомирі презентували танцювально-рухову терапію

Танцювально-рухова терапія – один із найпоширеніших методів психотерапії у світі. Навчитися цьому методу в Україні ще кілька років тому було цілком нереально, ще вчора підготовка фахівців відбувалася лише у Києві і Львові – а зараз до цих міст приєднався і Житомир.
Саме цьому методу, його змісту, напрямкам його використання було присвячено майстер-клас Олега Романчука, який відбувся 15 грудня на базі сприяння соціально-психологічного факультету Житомирського державного університету.
Учасники майстер-класу – студенти-психологи і їх викладачі, практичні психологи міста й області, столичні психологи-практики – мали змогу не лише ознайомитися із теоретичним засадами терапевтичного танцю, але й змогли спробувати на собі його ефект, побувати у стані mindfulness і повчитися віддзеркаленню рухів іншої людини, і через нього – проникати у її внутрішній світ.
Основний зміст роботи психолога-танцетерпевта – це допомогти клієнту пережити, розпізнати і виразити свої почутті й конфлікти, працюючи із тілом, рухами людини, концентруючись на взаємодії душі і тіла. Почавшись на рівні рухів, терапія приводить людину до відкриття своїх емоцій, спогадів, життєвих смислів, життєвого досвіду. Через рухову взаємодію терапевт допомагає клієнтам розвивати самоусвідомлення, припрацьовувати емоційні зажими, вивчати інші способи поведінки, більш чітко сприймати себе й інших.
Для кого підходить ТРТ? Оскільки ми усі уміємо рухатися, то з цієї точки зору немає ніяких обмежень щодо занять із танце-терапевтом, і навіть навпаки – чим складніше звільнити своє тіло, чим зажатіші наші м’язи, чим менше у нас тілесної спонтанності – тим більшою є потреба у такій роботі, бо через тіло говорить наша душа. І що ще, крім тіла, може дати нашій душі можливість проявитися? Можливість бути почутою?
Зустріч стала можливою за злагодженої роботи ініціативної групи соціально-психологічного факультету ЖДУ (м. Житомир), Української асоціації ТРТ (м. Київ), Українського інститут КПТ (м. Львів), реабілітаційного центру "Джерело" (м. Львів) та Студії танцювально-рухової терапії та творчого розвитку особистості "Ритми душі" (м. Львів).
Уже навесні в Житомирі розпочнеться системна підготовка фахових танце-терапевтів, яка триватиме два роки.

Матеріал підготував:
Віталій Климчук,
кандидат психологічних наук, психолог-консультант проекту «ПсиПункт»

У Житомирі презентували танцювально-рухову терапію, фото-1
У Житомирі презентували танцювально-рухову терапію, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...