Тиждень безпеки
16:06, 3 листопада 2015 р.
На автошляхах Житомирщини гинуть люди
Тиждень безпеки
Щоденні зведення рясніють дорожньо-транспортними пригодами, у яких гинуть та травмуються люди. Україна є однією з найбільш небезпечних країн для учасників дорожнього руху. За роки незалежності на наших дорогах трапилось понад 1 млн. дорожньо-транспортних пригод, в яких загинуло понад 166 тис. чол. та було травмовано майже 1 млн. 200 тисяч чоловік. Кожен третій загиблий – дитина або молода людина віком від 5 до 29 років. Україна втрачає на дорогах свій працездатний потенціал, а щорічні економічні збитки від численних дорожньо-транспортних пригод становлять, за оцінками Світового банку, приблизно 5 млрд. доларів США.
Автопригоди сприймаються як щось буденне, а тим часом і на дорогах Житомирщини аварії щороку забирають сотні життів. Впродовж 2014 року на вулично-дорожній мережі області зареєстровано 838 дорожньо-транспортних пригод, у яких загинуло 185 людей та 1020 отримали тілесні ушкодження. А від початку поточного року на автошляхах Житомирщини трапилось понад 700 дорожньо-транспортних пригод, загинуло більше сотні людей.
Гинуть і діти. Тільки за дев’ять місяців поточного року за участю дітей сталося 109 ДТП, внаслідок чого загинуло 10 дітей та 168 отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.
Серед основних причин скоєння дорожньо-транспортних пригод можна зазначити: перевищення водіями безпечної швидкості руху, порушення Правил дорожнього руху пішоходами, керування у нетверезому стані та порушення Правил маневрування.
Щоб не стати жертвою ДТП, треба дотримуватись правил дорожнього руху. Кількість пішоходів значно більше, ніж кількість водіїв. Відповідно, і порушують правила дорожнього руху частіше пішоходи.
Найпоширеніші порушення правил - це перехід дороги у невстановленому місці, раптовий вихід на дорогу перед автомобілем, що близько рухається, перехід дороги на заборонний сигнал світлофора. Значна кількість ДТП, в яких загинули пішоходи, були здійснені через те, що пішоходи раптово вибігали на дорогу перед транспортом, що близько рухається, знаходилися на проїжджій частині в темний час доби, рухалися по неосвітленій дорозі в попутному напрямку (це в основному заміські дороги).
Аналіз аварійності свідчить - дорожньо-транспортні пригоди мають тенденцію до збільшення під час дощу і сильного вітру, так як відкриті парасольки, щільні головні убори, капюшони також різко обмежують видимість, а опади та пориви вітру змушують людину різко нахиляти голову, що теж впливає на зменшення оглядовості дороги.
Тому рекомендуємо батькам проводити додаткові бесіди з дітьми про правила поведінки на дорозі в осінній період, розповідати про особливості руху транспорту і пішоходів у негоду.
Світловідбиваючі елементи на ранцях, спортивних сумках, взутті, одязі і головних уборах також зроблять фігурку дитини набагато помітніше, змусять водіїв знизити швидкість, звернути на себе увагу додатковим сигналом і попередити дорожньо-транспортну пригоду.
З метою профілактики аварійності за участі пішоходів, нагадуємо:
- пішоходи повинні рухатися по тротуарах;
- якщо немає тротуарів, рухатися можна по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів. При цьому потрібно бути обережним і не заважати іншим учасникам дорожнього руху;
- переходити проїзну частину необхідно тільки на пішохідному переході;
- при переході проїзної частини з дітьми дорослий повинен міцно тримати дитину за руку;
- перед виходом на проїзну частину пішоходи повинні переконатися у відсутності транспорту, що наближається;
- у темний час доби і в умовах недостатньої видимості при русі по проїзній частині або узбіччі рекомендуємо пішоходам використовувати одяг світлих відтінків, а також зі світловідбиваючими елементами для своєчасного виявлення їх іншими учасниками дорожнього руху.
Запам'ятайте! Дорога «любить» помітних пішоходів і в цьому обов'язково допоможуть навіть невеликі фрагменти світловідбивання.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:15
13 січня
16:55
11 січня
Оголошення
12:18, 13 січня
11:06, 9 січня
1
10:25, 9 січня
3
11:06, 9 січня
5
live comments feed...