• Головна
  • У Житомир приїхала делегація науковців з Німеччини
15:33, 5 листопада 2015 р.

У Житомир приїхала делегація науковців з Німеччини

До Житомирського державного університету імені Івана Франка приїхала делегація науковців з Німеччини у складі професора, керівника Брехтівського науково-дослідного центру в м. Ауґсбурґ, доктора Юргена Гілесгайма, доктора Кароліни Гілесгайм (Бамберзький університет) та директора музею історії імені Максиміліана (м. Ауґсбурґ), доктора Крістофа Емендерфера.

У рамках перебування  науковців із ФРН у ЖДУ імені Івана Франка відбулася зустріч ректора університету, професора Петра Сауха з доктором Юргеном Гілесгаймом, доктором Кароліною Гілесгайм та доктором Крістофом Емендерфером. Головною темою розмови були результати і перспективи подальшої співпраці з Брехт-Центром Житомирського державного університету імені Івана Франка, що впевнено набирає потужності, скеровує свою дослідницьку діяльність не тільки на вивчення нових аспектів творчості відомого німецького письменника, але й перекладів його творів українською мовою та участь у міжнародних проектах. Зокрема, керівник Брехтівського науково-дослідного центру в м. Ауґсбурґ Юрген Гіллесгайм наголосив, що в знак підтвердження дружніх стосунків знову привіз нові експонати для Брехт-Центру ЖДУ.

«Це мала графічна робота Б. Брехта, зроблена до початку Другої світової. Вона є єдиним твором мистецтва Брехта, який дійшов до наших днів в оригіналі. Усі інші його роботи – лише копії», - наголосив Юрген Гіллесгайм.  Також керівник Брехтівського науково-дослідного центру в м. Ауґсбурґ сповістив гарну новину: до редакції наукового  журналу, який видають у ЖДУ, незабаром надійде стаття від найвідомішого англомовного дослідника Брехта.

Ще один цінний експонат – карта м. Ауґсбурґ до Другої світової – для Брехт-Центру ЖДУ привіз директор Ауґсбурґського музею історії імені Максиміліана, доктор Крістоф Емендерфер.

«Привезений документ відображає саме той Ауґсбурґ, який бачив Брехт до війни. Карта є дуже цінною, адже після війни місто суттєво змінилося», – аргументував Крістоф Емендерфер.

Доктор Кароліна Гілесгайм розповіла, що привезла низку матеріалів для публікації від колег з Бамберзького університету та подякувала ректору ЖДУ ім. І. Франка Петру Сауху за швидке друкування підручника, який вона написала спеціально для студентів українського університету.

«Підручник по ранній творчості Брехта доктора Кароліни Гілесгайм  – це перший підручник написаний зарубіжним науковцем для наших студентів. Тому ми робили все можливе, аби видання побачило світ якомога швидше. Унікальність підручника в тому, що він містить спеціально підібрані тексти Брехта, які б могли зрозуміти українські студенти без жодних лінгвістичних чи культурних труднощів», – каже ректор ЖДУ ім. І. Франка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #жду франка #наукоавці #німеччина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...