• Головна
  • У Житомирській області загрозу для дітей несе менінгококова інфекція
Як убезпечити свою дитину
17:21, 6 листопада 2015 р.

У Житомирській області загрозу для дітей несе менінгококова інфекція

Як убезпечити свою дитину

У 2015 році в Житомирській області на менінгококову інфекцію захворіло 13 дітей у віці від 0 до 3-х років. За словами обласного позаштатного педіатра Оксани Лук’яненко, всі діти були госпіталізовані, але, на превеликий жаль, 5 дітей померли (троє дітей віком до року та двоє дітей віком до трьох років). Про це інформує прес-центр УОЗ.

- Менінгококова інфекція, - пояснює Оксана Вікторівна, – це гостра інфекційна хвороба, що викликається менінгококом, характеризується клінічними проявами у вигляді запалення слизової оболонки носоглотки (назофарингіту), мозкових оболонок (менінгіту), що викликають більше 60% менінгітів у дітей та зараження крові (сепсису).

Менінгококова інфекція - дуже небезпечна, що підтверджують статистичні дані: кожен десятий пацієнт, який заразився менінгококовою інфекцією, помирає, а у кожного 20-го хворого залишаються ускладнення, що призводять до інвалідизації.

Своєчасна діагностика дозволяє врятувати пацієнту життя і стає запорукою успішного лікування. Існує деяка сезонність менінгококової інфекції, згідно з якою найбільше число захворілих припадає на весну та осінь, коли організм найбільш схильний до патологій простудного характеру. Джерелом менінгококової інфекції завжди є людина, як і носієм. Передача відбувається, як правило, повітряно-крапельним шляхом, тому заразитися менінгококової патологією можна при поцілунку, чханні або кашлі хворого.

Лікар зауважує, що дуже часто носіями менінгококової інфекції є абсолютно здорові люди, які виступають в якості безсимптомних носіїв бактерій, у них навіть відсутній висип, який є характернм для захворювання. Найбільший ризик захворіти у дітей молодше 5-річного віку, оскільки вони мають недостатньо сформовану імунну систему.

Менінгококовий назофарингіт зустрічається найчастіше. Початок гострий: хворі скаржаться на загальну слабкість, головний біль, закладення носа, нежить. При огляді горла виявляється почервоніння, набряк та збільшення мигдаликів. Температура тіла може залишатися нормальною, але здебільшого підвищується до 38 градусів С і вище. Гарячка триває лише 1-3 дні. Хворі, як правило, почуваються задовільно та швидко одужують.

Ніяких особливих проявів менінгококовий назофарингіт не має. Однак він може бути початком більш важких форм хвороби, таких як менінгококовий менінгіт та менінгококовий сепсис.

Менінгококовий менінгіт розпочинається раптово: підвищується температура тіла, з’являються дуже сильний головний біль та блювання без нудоти. У більшості хворих на 2-5 день з’являється висипка, виникають судоми (частіше у маленьких дітей). Типова поза хворого – на боці, зі піднятими до живота колінами та відкинутою назад головою.

Менінгококовий сепсис розпочинається теж раптово. Гарячка досягає 38 – 39 градусів С. Одночасно виникають інші ознаки інтоксикації: загальна слабкість, головний біль, біль у м’язах спини та кінцівок, спрага, блідість. Через 4-6 годин з’являється висипка неправильної форми та різних розмірів, найчастіше - у вигляді зірочок; забарвлення висипки різноманітне. Висипання з’являються переважно на сідницях, стегнах, гомілках, тулубі (поодинці або обширно). Характерні також крововиливи в склери, кон’юнктиву, слизову оболонку зіву; маткові, носові, шлункові кровотечі. Часто уражаються суглоби, переважно дрібні. Можуть з’явитися корчі, розлади свідомості, ураження нервової системи. В тяжких випадках хворі втрачають свідомість. При блискавичній формі захворювання смерть може настати через кілька годин після появи перших ознак хвороби.

Прогноз при ранньому та правильному лікуваннісприятливий.
Натомість при важких формах та несвоєчасному початку лікування можливі випадки смерті. Причиною смерті найчастіше стає набряк головного мозку.
Виявлені носії та хворі на назофарингіт підлягають ізоляції та лікуванню.

Які симптоми захворювання? Що має насторожити батьків у стані дитини?

Отже, перші ознаки менінгококової інфекції, це - різке підвищення температури (38-39 °), батьки можуть назвати години та хвилини, коли саме захворіла дитина. Це головне, на що батькам потрібно звернути увагу. Також можливі головні болі, судоми, блювота, млявість та висип.
При наявності подібних симптомів, потрібно відразу викликати дільничного лікаря або «швидку допомогу», а не займатися самолікуванням. Якщо ж лікар ставить діагноз «менінгіт», то дитину негайно потрібно госпіталізувати.

Чи можливе лікування менінгіту в домашніх умовах?

Ні. Госпіталізація при менігококковой інфекції обов'язкова. Тому що перебіг хвороби часто буває блискавичним, зволікання з наданням медичної допомоги може призвести до серйозних ускладнень.

Як убезпечити свою дитину?

Обмежити по можливості контакти з чужими людьми. Намагатися, щоб дитина не перебувала у місцях надмірного скупчення людей, де інфекція поширюється дуже швидко.

Слід побільше гуляти з дитиною на свіжому повітрі, частіше провітрювати приміщення: менінгокок дуже чутливий до зовнішніх впливів, він гине при низьких температурах. А при впливі ультрафіолету він знищується буквально за кілька хвилин. Тому - свіже повітря, ультрафіолет і вологе прибирання - 2-3 рази на день:
Необхідно дотримуватись елементарних вимог особистої гігієни, що забороняють користуватись чужою зубною щіткою, цілувати дітей, облизувати соску дитини; не годувати та не поїти її із загального посуду.
Чи є вакцина проти даної інфекції?
Так. Щеплення роблять з метою профілактики інфікування при можливому зіткненні з менінгококами. На жаль, дане щеплення не входить до переліку обов'язкових вакцинацій в Україні.
Наскільки ефективною є вакцинація?
Ефективність стосується лише дітей старше двох років. Робити щеплення дітям більш раннього віку - марно. Їх імунна система на цю вакцину не реагує. Тривалість імунітету після вакцинації становить 3-5 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#менінгококова інфекція #менінгіт #діти #висипи #захворювання
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...