• Головна
  • Яндекс вивчив, скільки вулиць у Житомирській області могли потрапити під Закон про декомунізацію
13:02, 11 листопада 2015 р.

Яндекс вивчив, скільки вулиць у Житомирській області могли потрапити під Закон про декомунізацію

Яндекс.Карти було запущено в Україні 2006 року. Зараз на них нанесено детальні схеми всіх міст і багатьох менших населених пунктів країни із вулицями та будівлями. Щоб карти залишалися точними й актуальними, українські картографи Яндекса оновлюють їх щомісяця, відстежуючи зміни й перейменування топонімів. До 21 листопада місцева влада українських міст, селищ і сіл має змінити назви низки об’єктів відповідно до прийнятого півроку тому Закону про декомунізацію.

Яндекс вивчив, скільки вулиць, на думку експертів, могло потрапити під його дію у Житомирі й населених пунктах Житомирської області*.

Із майже 2200 вулиць, провулків, проспектів і площ Житомирської області, нанесених на Яндекс.Карти, Закон про декомунізацію станом на початок вересня поширювався на близько 170 топонімічних об’єктів. Із них у самому Житомирі розташовано лише 11.

Найпопулярніша назва таких вулиць на Житомирщині – вулиця Піонерська. А ось як виглядає топ-3 «радянських» назв у населених пунктах області:
1. Піонерська – 16 вулиць із такою назвою
2. Жовтнева – 14
3. Чапаєва – 13

а

а

Якщо узяти всі «радянські» вулиці Житомира та з'єднати в одну, вона була б завдовжки 34 км і пролягла б від цього міста аж за Коростишів. А загальна довжина «радянських» вулиць усієї області – 247 км: це як від Житомира до Хотина.

Яндекс вивчив, скільки вулиць у Житомирській області могли потрапити під Закон про декомунізацію (фото) - фото 2

Яндекс вивчив, скільки вулиць у Житомирській області могли потрапити під Закон про декомунізацію (фото) - фото 2

*Дослідження ґрунтується на рекомендаціях стосовно перейменування вулиць, підготовлених Інститутом національної пам’яті України, Департаментом громадських комунікацій Київської міської державної адміністрації, а також робочими групами з декомунізації, міськими радами, топонімічними комісіями, комісіями з упорядкування найменувань вулиць в обласних центрах України, місцевими краєзнавцями та активістами. Враховано вулиці, провулки, площі та інші об'єкти на Яндекс.Картах, які станом на початок вересня 2015 року ще не було перейменовано або рішення про їх перейменування ще не набули чинності й, відповідно, не були відображені на картах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #радянські назви #вулиці #декомунізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...