• Головна
  • Фактори самолікування: минулоріч на Житомирщині від пневмонії померли три дитини
10:04, 12 листопада 2015 р.

Фактори самолікування: минулоріч на Житомирщині від пневмонії померли три дитини

Пневмонія — найбільш поширена причина смертності дітей віком до 5 років, згідно з даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Всесвітньої організації охорони здоров’я. Багато експертів в області медицини називають пневмонію «головним убивцею» дітей у віці до 5 років. Трагічна статистика говорить про те, що кожен рік від запалення легенів помирає понад двох мільйонів людей.

За словами обласного позаштатного спеціаліста УОЗ облдержадміністрації з дитячої пульмонології, завідуючого педіатричним відділенням № 1 Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні Михайла Урсуленка, щорічно в нашій країні реєструють близько 90 тис. випадків пневмонії серед дітей віком від народження до 18 років. Із них в нашій області щороку на пневмонію хворіють в середньому 2500 дітей. Минулого року три випадки захворювання дітей на пневмонію мали летальні наслідки через те, що батьки не звернулися до лікарів, а лікували недугу самостійно. Ці діти померли вдома.

Втім, на тверде переконання Михайла Григоровича, запобігти цій хворобі можна за допомогою ряду простих і доступних профілактичних заходів:

  • насамперед повинні бути здоровими батьки дитини, які дотримуються здорового способу життя,
  • проведення регулярних медичних оглядів дитини,
  • грудне вигодовування дітей до року,
  • калорійне харчування, загартовування дитини,
  • проведення своєчасної вакцинації та проти Strep​tococcus pneumoniae (Str. pneu​moniae), що є однією з найпоширеніших причин виникнення пневмонії.

Обо​в’язкова вакцинація від Str. pneumoniae введена у понад 85 країнах світу. Із серпня 2014 р. вакцинація проти цієї хвороби входить і до Національного календаря профілактичних щеплень України, проте поки що лише як рекомендована. Вакцина проти інфекції, викликаної Str. pneumoniae, для дітей молодшого віку офіційно зареєстрована в Україні з 2011 р., тому батьки мають можливість самостійно захистити свою дитину, зробивши відповідне щеплення. Тож, проконсультувавшись із лікарем, можна підібрати найбільш опти​мальний для дитини варіант імунізації, поперед​ньо узгодивши терміни проведення з календарем обов’язкової планової вакцинації.

Надзвичайно важливим є проведення вакцинації серед дітей груп ризику, до яких належать новонароджені, діти із ВІЛ-інфекцією/СНІДом, туберкульозом, вірусним гепатитом та діти, які відвідують заклади закритого типу. Враховуючи наближення епідемії грипу і ситуацію в країні, сьогодні до груп ризику можна віднести й дітей — переселенців із зони АТО.

Особливе занепокоєння як батьків, так і лікарів викликають загострені та повторні випадки захворювання. На жаль, не обходиться й без хірургічного втручання. Щороку в хірургічному відділенні обласної дитячої клінічної лікарні проводиться в середньому 16-22 операцій, які спричинені саме деструктивними формами пневмонії.

Тож, при перших симптомах пневмонії (температура, кашель, нежить, задишка, явища інтоксикації) потрібно одразу звертатися до лікаря. За рекомендацією лікаря потрібно зробити аналіз крові, рентгенографію органів грудної порожнини та дотримуватися курсу лікування. Лікарі радять лікування дітей віком до року проводити тільки у стаціонарі.

«Пневмонія – це запалення легенів. Про цю хворобу ніби то всі знають, та остерігаються. Натомість батьки доволі часто не помічають, що у їхньої дитини саме запалення легенів», - зазначає Михайло Урсуленко. Тому з питань лікування та госпіталізації дитини він радить одразу звертатися до лікарів. Необхідну консультацію можна також отримати за телефоном (0412) 34-54-35, звернувшись до лікарів педіатричного відділення №1 Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Михайло Урсуленко #пневмонія #область
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...