• Головна
  • На Житомирщині виявлено 8108 ВІЛ-позитивних осіб
16:26, 17 листопада 2015 р.

На Житомирщині виявлено 8108 ВІЛ-позитивних осіб

17 листопада лікарі акушери-гінекологи та неонатологи області взяли участь у семінарі-тренінгу, який відбувся у Житомирі на базі поліклініки ЦМЛ № 1 м.Житомира. Захід проходив за участі обласного позаштатного акушера-гінеколога Валентини Донець та головного лікаря Житомирського обласного центру профілактики та боротьби із СНІДом Юрія Галінського, який презентував виступ на тему «Епідемія ВІЛ-інфекції у світі, Україні та Житомирській області. Характеристика збудника захворювання. Шляхи передачі ВІЛ». Про це інформує прес-центр УОЗ.

За словами Юрія Яковича, наразі в області виявлено 8108 ВІЛ-позитивних осіб (за результатами тесту на ВІЛ), із них було взято на облік 5057 осіб з діагнозом ВІЛ-інфекція, у 1581 – діагноз СНІД. Від СНІДу в області померла 761 особа, 987 ВІЛ-інфікованих є також носіями ВІЛ-асоційованого туберкульозу, 268 людей, які живуть з ВІЛ, перебувають у місцях позбавлення волі.

Також у заході взяли участь фахівці ЖОЦПБ із СНІДом. Так, зокрема, завідуюча амбулаторно-поліклінічним відділенням центру Наталія Коберник розкрила тему проявів ВІЛ-інфекції у дорослих і дітей. Наталія Володимирівна акцентувала увагу аудиторії на профілактиці передачі ВІЛ від матері до дитини: фактори, що впливають на передачу ВІЛ, клінічні сценарії АРВ-профілактики, ведення пологів у ВІЛ-інфікованих жінок, особливості догляду за ВІЛ-інфікованими породіллями; консультування з питань призначення АРВ-профілактики, формування прихильності. Наталія Коберник також звернулася до проблеми медичного спостереження за дітьми, народженими ВІЛ-інфікованими матерями. У її виступі йшлося про вигодовування та медичне ведення новонароджених, особливості уточнення ВІЛ-статусу дитини, мультидисциплінарний підхід у веденні ВІЛ-інфікованих дітей та дорослих.

Сучасний погляд на консультування і тестування вагітних у процесі обстеження на ВІЛ та особливості діагностики ВІЛ-інфекції в Україні розкрила психолог ЖОЦПБ із СНІДом Вікторія Сенкевич. Крім того, Вікторія Генріхівна звернула увагу колег на проблему постконтактної профілактики зараження інфекціями, які передаються через кров.

За результатами проведення тренінгу його учасники одержали відповідні сертифікати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #віл-інфіковані
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...