• Головна
  • У Житомирі для дітей з порушеннями зору провели майстер-класи зі шнурівки та гончарства
Фото, відео
09:36, 23 листопада 2015 р.

У Житомирі для дітей з порушеннями зору провели майстер-класи зі шнурівки та гончарства

Фото, відео

У рамках проекту «Дні усмішок» 12 і 15 листопада у Житомирі провели майстер-класи зі шнурівки та гончарного мистецтва. Учасниками проекту «Дні усмішок» стали діти, які мають порушення зору і навчаються в КНЗ «Житомирська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів № 1» Житомирської обласної ради, а також учні ЗОШ № 36 м. Житомира, які відвідують гурток «Школа знань про Польщу», що діє при Житомирській обласній молодіжній громадській організації «Союз польської шляхти».

За словами організаторів, основна мета проекту полягала в інтеграції та спілкуванні дітей, які мають порушення зору зі зрячими дітьми.

Проект «Дні усмішок» реалізували учасники проекту «Szkoła Polonijnych Liderów Lokalnych» (координаторка – Аґата Кошарна), члени ЖОМГО «Союз польської шляхти» за сприяння Міністерства закордонних справ Польщі та Fundacja Sempre a Frente.

У Житомирі для дітей з порушеннями зору провели майстер-класи зі шнурівки та гончарства (фото) - фото 1

«На мою думку, такі проекти є надзвичайно потрібними. Оскільки дають можливість діткам творити дива власними руками, навчатися чомусь новому та заприятелювати з іншими дітьми. Коли я бачила їхні щасливі обличчя та щирі усмішки, то розуміла, що реалізація такого проекту дійсно мала сенс. Маю надію, що це лише початок і в майбутньому ми матимемо змогу реалізувати ще більше корисних проектів», – розповіла Вікторія Мидзин, організатор проекту «Дні усмішок», учасниця проекту «Szkoła Polonijnych Liderów Lokalnych», член ЖОМГО «Союз польської шляхти».

«Вчителі школи допомогли нам організувати казку і провести майстер-клас з шнурівки у цікавій формі. На майстер-клас із гончарства ми запросили гончарів з Києва. Діти робили не лише вироби з глини, а й співали українські і польські пісні, ми з ними гралися, малювали, танцювали. На мою думку, діти були в захваті. Дякуємо колегам з Польщі за можливість реалізувати наш проект», – зазначив Михайло Толстов, організатор проекту «Дні усмішок», учасник проекту «Szkoła Polonijnych Liderów Lokalnych», член ЖОМГО «Союз польської шляхти».

За словами вчительки початкових класів Житомирської спецшколи-інтернат №1 Марини Беспалько, майстер-клас зі шнурівки, під час якого діти розфарбовували і зв’язували в композиції великі аплікації ,є прикладом розвитку дрібної моторики коли.

У Житомирі для дітей з порушеннями зору провели майстер-класи зі шнурівки та гончарства (фото) - фото 2

«Розвиток дрібної моторики – це і пам’ять, це і мислення, це і увага. Маленькі дітки починають раніше ходити, коли працюють своїми маленькими ручками. Вони стають розумнішими. Усі вироби, які діти виготовили під час майстер-класу з шнурівки, найближчим часом організатори проекту передадуть в дитячий садочок, де навчаються дітки з порушеннями зору», – розповіла вчителька.

У Житомирі для дітей з порушеннями зору провели майстер-класи зі шнурівки та гончарства (фото) - фото 3У Житомирі для дітей з порушеннями зору провели майстер-класи зі шнурівки та гончарства (фото) - фото 3У Житомирі для дітей з порушеннями зору провели майстер-класи зі шнурівки та гончарства (фото) - фото 3

Учениці КНЗ «Житомирська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів № 1» Валерії майстер-клас з гончарства дуже сподобався. Дівчинка розповіла, коли робила свій глечик, то гончар розповідав їй, що вказівний палець є ніби чарівною паличкою.

У Житомирі для дітей з порушеннями зору провели майстер-класи зі шнурівки та гончарства (фото) - фото 4

«Гончарство – найбільш древнє ремесло, яким володіє людство на Землі. Воно для людини слугує тренажером, який заспокоює. Тому глина має не лише лікувальні властивості, бо посуд з глини корисний, але гончарство – це свого роду глиняна медитація», – підкреслив Іван Решта, гончар майстерні «ВД».

У Житомирі для дітей з порушеннями зору провели майстер-класи зі шнурівки та гончарства (фото) - фото 5У Житомирі для дітей з порушеннями зору провели майстер-класи зі шнурівки та гончарства (фото) - фото 5

19 листопада в Житомирській обласній бібліотеці для дітей організатори показали як реалізовували проект, провели фотовиставку і показ фільму.

Соціальними партнерами проекту «Дні усмішок», які допомагали в реалізації проекту, консультували, надавали безкоштовно приміщення для проведення майстер-класів, фотовиставки і презентації фільму тощо стали «Житомирська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів № 1» Житомирської обласної ради і Житомирська обласна бібліотека для дітей Житомирської обласної ради. Угоду про соціальне партнерство сторони підписали 1 жовтня 2015 року.

Більше фото можна переглянути у нашому ФОТОЗВІТІ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #дні усмішок #діти #вади зору #шнурівка #гончарство #польща
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...