• Головна
  • Барабанили і били по стунам гітар: у Житомирі дошкільнята виготовили справжні музичні інструменти
Музичний бум
17:40, 23 листопада 2015 р.

Барабанили і били по стунам гітар: у Житомирі дошкільнята виготовили справжні музичні інструменти

Музичний бум

Дитяче музикування є активним видом діяльності, в якому вдосконалюється мислення малюка; розвивається здатність проявляти ініціативу, самостійність. А найголовніше, збагачується його емоційна сфера - своєрідний імунітет від життєвих невдач.

Саме тому, Житомирський спеціальний центр розвитку дитини № 41 провів у своїх стінах пізнавально-розважальний захід – виставку унікальних та ексклюзивних сучасних музичних інструментів, власноруч виготовлених вихованцями закладу.

Автором проекту та ідейником проведення заходу стала  вихователь-методист Олена Владиславівна Бура.  

«Гра музичних інструментах – один із найулюбленіших для дітей видів діяльності. Вона підвищує інтерес дошкільнят до музичних занять, сприяє розвиткові музичної пам’яті, уваги, допомагає долати надмірну сором’язливість, скутість. У ній розвиваються й реалізуються природні музичні здібності та виконавські здатності всіх дітей незалежно від рівня обдарованості; проявляються індивідуальні риси кожного виконавця: воля, емоційність, зосередженість.  Така гра є чудовою формою залучення дітей до спільного елементарного музикування», - зазначила пані Олена.

Тому батькам та діткам було запропоновано створити власноруч музичні інструменти, на що родини з радістю відгукнулись.

Працівники садочка навіть і не очікували такої кількості інструментів. Кожен виріб не лише є естетичним, але й практичним. Маракаси, барабани, гітари, сопілки, ложки, тріскачки, бубон, гуслі, арфа і, навіть, ціле «Музичне дерево» - і це далеко не повний список виробів. А що вже говорити про матеріали для цих інструментів - зі звичайних здавалось би на перший погляд речей створювалась музика.

Протягом місяця колекція музичних інструментів поповнювалась і нарешті було прийняте рішення відзначити усіх творчих та креативних «майстрів» у заключному етапі проекту та влаштувати виставку і нагородження.

Найкращі музичні інструменти відзначили медалями, грамотами та дипломами. При цьому слушно зауважили, що кожен з інструментів – уже витвір мистецтва.

Дипломи отримали найкреативніші вихованці: Владислава Погребна за музичне дерево, Єва Скобель отримала за гітару з кухонних дощок, Оля Радушинська  - автор рожевого диво-барабана,  також родина Котвицьких за чарівну арфу та Павленко Саша з бабусею, які продемонстрували барабан.

 «Музичні інструменти вийшли настільки різноманітні та цікаві, а головне практичні. Для дітей – це нові практичні враження. Для батьків – цікаве проведення та розвиток своїх дітей. Для садочка – це спільний проект з батьками і дітьми – якраз та співпраця, коли дитина найбільше розвивається. Ми завжди намагаємось зацікавити дітей чимось новим, відкрити в них таланти», - зазначила завідуюча Любов Андріївна Масловська.

«Зроблений своїми руками інструмент допомагає привчити малюка до спільної праці. Для конструювання потрібно не так вже й багато - бажання і трохи вигадки!» - зазначила мама та учасниця проекту.

Музичні інструменти дуже привабливі для дітей, і вони хочуть грати самі; діти пізнають світ через гру, тому потрібно їм дати в руки музичні інструменти, нехай навіть найпростіші, - брязкальця, барабани, бубни, тріскачки, калатала, дерев'яні ложки, дзвіночки. Що із задоволенням продемонстрували маленькі музики. А на завершення малечу очікував солодкий стіл.

Сконструйовані музичні інструменти планують використовувати на музичних заняттях, а також зберігати у виставковій експозиції.

Весь колектив дитсадка потрудився, аби свято відбулось: керівник гуртка з ручної праці  Оксана Миколаївна  Духновська проводила майстер-клас з виготовлення музичних інструментів, а музичні керівники Людмила Анатолівна Ткаченко та  Ніна Антонівна Осінська провели безпосередньо роботу з гри на виробах.

Більше фото невдовзі з'явиться у нашому фотозвіті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #дитсадок 41 #музичні інструменти #бура олена #музика
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...