• Головна
 • В Бердичеві відбулася звітна фотовиставка місцевого фотоклубу
14:20, 28 грудня 2011 р.

В Бердичеві відбулася звітна фотовиставка місцевого фотоклубу

Вечір останнього робочого дня тижня видався дуже теплим та приємним – у приміщенні музею відбулася звітна фотовиставка місцевого бердичівського фотоклубу. Одразу, зайшовши у приміщення стало зрозуміло, що це дійсно велика та дружна сім’я - їх об’єднує об’єктив фотокамери. Прості ж бердичівляни часто можуть їх бачити на черговому міському масовому заході або ж під час проведення чергової виставки. Щирі обличчя та неймовірно-реалістичні, а іноді навіть реалістичніші від реальності, світлини наповнили усе приміщення міського музею. Справжнього сімейного затишку надавала наявність значної кількості дітей та дружин майстрів. Майже кожен другий того вечора був з фотокамерою на грудях. Варто було комусь побачити гарний кадр, одразу простір освітлювала блискавка.
Ряди фотоклубу поповнюються, всього у організації на сьогодні 20 членів. При цьому на самій фотовиставці було представлено 16 місцевих фотомитців. 2011 рік теж приніс позитивну статистику у діяльність фотоклубу. За цей час він поповнився чотирма членами: Юлія Че, Микола Ковальчук, Микола Олійник, Євген Цяпа. Свого часу, саме згаданий Микола Ковальчук став ініціатором принести на звітну конференцію стару фототехніку, цьому посприяв великий стаж на цьому поприщі. Таким чином, старші учасники фотоклубу, завдяки експонатам тепер можуть показувати молодшому поколінню як колись робилися світлини.
Основний вид діяльності міського фотоклубу – це організація, проведення та участь у фотовиставках та фотоконкурсах. В цьому напрямку бердичівляни проявили активність цього року 12 разів. В міському Палаці культури імені Олексія Шабельника було здійснено показ майстра прикладного мистецтва Валерія Земнухова. Окрім того, персональні фотороботи показали члени клубу Олександр Сторожук, Валентин Лещенко, Олега Силка, Сергій Нестерчук, Василь Мельник та Вадим Камінський. Як вже повідомляв «РІО-Бердичів», зараз у головному осередку культури міста можна ознайомитись з роботами всесвітньовідомого бердичівського фотохудожника Володимира Поліщука. Загалом, всі ці виставки сумарно відвідали тисячі глядачів, адже великий зал міського Палацу культури вміщає близько 800 чоловік. Таким чином, значна кількість глядачів проходить повз фотороботи та ознайомитись з ними.
Не менш креативно підійшов до можливості презентації власного доробку Петро Петровський, який радував містян позитивними весільними фото у Центральному універмазі. На бульварі, чи то пак, Бердичівському Бродвеї, а пізніше у кафе «Філіжанка» розмістився Вадим Камінський. «Паб на Соборній» надав власні стіни для світлин зроблених Олександром Сторожуком. Подібний крок «активно працює» у Львові, таким чином, відвідувачі знайомляться з творчістю фотомитців, а власники кав’ярень мають постійний потік зацікавлених виставкою відвідувачів.
Цьогорічний День міста теж не обійшовся без активної участі представників бердичівського фотоклубу. Вже традиційно відвідувачі загальноміських заходів, з нагоди святкування, могли знайомитися з роботами майстрів. Цього разу виставка-конкурс називалася «Мій рідний край».
Як виявилось, побували бердичівляни і у нашій обласній столиці – Житомирі. У рамках святкування 20-ої річниці Незалежності України відбувся творчий звіт наших земляків. Окремо заслужили на похвалу з уст голови фотоклубу митці, які вправляються у репортажному фото – Вадим Камінський, Сергій Нестерчук та літописець життя міста Бердичева в мережі Інтернет Анатолій Горобчук.
В ході заходу довго перелічувались прізвища переможців у різноманітних заходах, де брали участь члени клубу. Наприклад, в нашому місті виставка-конкурс «Мій рідний краї» визначила кращих за певними напрямками у 2011 році: Володимир Поліщук (портретне фото), Петро Петровський (жанрове фото), Василь Мельник (пейзажне фото), Анатолій Горобчук (традиційно кращий у категорії «місто»).
В обласному центрі бердичівляни взагалі цього разу показали просто шалені результати у щорічному конкурсі «Мій рідний край – моє Полісся». Усе це було просто-таки неймовірно - 28 авторів представило 236 робіт. Бердичівський фотоклуб був представлений 11 учасниками. До 50 світлин експозиції увійшло 22 роботи наших майстрів. Навіть більше того, з 9 дипломів – 4 приїхало у Бердичів: ІІІ місце – Вадим Камінський (пейзаж), Олександр Сторожук (портрет), ІІ місце – Олександр Сторожук (пейзаж), І – місце Руслан Гайдай (портрет).
Цікаво, але попри те, що Вадим Настерчук, Вадим Камінський та Руслан Гайдай мають «стаж» в організації лише рік, кількість згадок про їхню діяльність постійно зростає. Молоді хлопці активно залучаються у суспільне та професійне життя міста.
Неоціненою в повній мірі залишається визначна перемога Володимира Поліщука на надзвичайно серйозному міжнародному фотоконкурсі - Шостий Міжнародний Салон художньої фотографії «Фотовернісаж на Покрову, 2011». Захід відбувся у місті Рівне під патронатом Українського Центру фотомистецтва, Національної Спілки фотохудожників України та міжнародних партнерів. «РІО-Бердичів» вже повідомляв про цю подію. Нагадаємо, тоді журі розглянуло надіслані на фотоконкурс 4 443 фотографії, 412 авторів з 57 країн світу. Попри таку неймовірну кількість фоторобіт Золоту медаль PSA Gold Medal отримала світлина Володимира Поліщука «Перемога любою ціною». Окрім того, престижний міжнародний фотографічний форум, окрім  головної нагороди також відзначив роботи пана Володимира в секції «Вільна тема» – «Наодинці»; в секції «Портрет» – «Відлига» та «Соломія»; в секції «Футбол» – «Перемога любою ціною» та «Усі на мати». Пан Володимир на заході-звіті влучно зазначив: «Ми просто-напросто навчилися бачити те, що створив Бог. Таким чином, ми доносимо частинку історії, яка вже ніколи не буде такою як навіть за секунду до знятого кадра»
Член національної Спілки фотохудожників України, член журі обласного конкурсу «Мій рідний край, моє Полісся» Валерій Мельников відзначив дуже високий професійний рівень бердичівських фотомайстрів. Завітав на захід з вітальним словом і колега-художник Анатолій Запорожан
На завершення звітного вечора представники Фотоклубу подарували чудову світлину міському музею.

В Бердичеві відбулася звітна фотовиставка місцевого фотоклубу, фото-1
В Бердичеві відбулася звітна фотовиставка місцевого фотоклубу, фото-2
В Бердичеві відбулася звітна фотовиставка місцевого фотоклубу, фото-3
В Бердичеві відбулася звітна фотовиставка місцевого фотоклубу, фото-4
В Бердичеві відбулася звітна фотовиставка місцевого фотоклубу, фото-5
В Бердичеві відбулася звітна фотовиставка місцевого фотоклубу, фото-6
В Бердичеві відбулася звітна фотовиставка місцевого фотоклубу, фото-7
В Бердичеві відбулася звітна фотовиставка місцевого фотоклубу, фото-8
В Бердичеві відбулася звітна фотовиставка місцевого фотоклубу, фото-9
В Бердичеві відбулася звітна фотовиставка місцевого фотоклубу, фото-10
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...