• Головна
  • Житомир стає столицею української вишиванки та вишивки
Фото
13:39, 7 грудня 2015 р.

Житомир стає столицею української вишиванки та вишивки

Фото

4 грудня 2015 року в Києві відбувся Всеукраїнський форум «Інновації та реформи молодіжної політики». У роботі заходу взяли участь понад 200 учасників, серед них: 35 лідерів молодіжних громадських організацій України, представники обласних управлінь, міжнародних організацій, фондів та посольств іноземних держав, профспілок, інституцій громадянського суспільства з усіх регіонів України.

Житомирську область на Форумі представляли: голова Громадської організації «ХХІ покоління» і Молодіжного Активу Розвитку Віталій Сівко, майстер народної творчості, керівник Школи Української Вишивки та ініціатор проекту «Наш Оберіг», заступник голови ГО «ХХІ покоління» Наталія Ніколюк. Від Житомирської обласної державної адміністрації участь у заході взяли Світлана Гресь – начальник управління сім’ї, молоді та спорту, Віктор Малюта – начальник відділу молодіжної політики управління.

На Форумі були представлені кращі пілотні проекти молодіжної сфери всіх областей України.

Від Житомирщини Віталієм Сівко та Наталією Ніколюк представлено два соціальні проекти – «Школа Української Вишивки» і «Наш Оберіг», які започатковані та впроваджуються ЖОМГО «ХХІ покоління» за сприяння Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирської обласної наукової універсальної бібліотеки ім. О. Ольжича, Житомирської міської ради в Житомирській області.

Дані проекти впроваджуються повністю на безоплатній основі з травня 2015 року, кількість учасників Школи Вишивки вже досягла 78 осіб різних вікових категорій, Наталією Ніколюк навчання проводяться двічі на тиждень, відповідно до затвердженого плану) та «Наш Оберіг» вишивання закладами освіти (загальноосвітніми школами і дошкільними навчальними закладами Житомира) рушників-оберегів на основі спеціально розроблених унікальних прадавніх орнаментів та творчих наробок етнографа Житомирщини, Заслуженого майстра народної творчості України Миколи Миколайовича Марцинюка. 

Представлення вишитих рушників відбудеться під час спеціальної загальноміської виставки за участю всеукраїнських засобів масової інформації. Ми хочемо, щоб Житомир був прикладом для всіх міст рідної України. Рушники будуть розміщуватися у холах загальноосвітніх шкіл біля Державного Прапору України, будуть освячені духовенством. 

«Постійно ще більше переконуюся в тому, що роботи є дуже багато, адже відроджувати все, що роками не розвивалося, не так і легко. І ще раз повторюся - справжнє українське все, що вишите руками. Буду проти всієї машинної вишивки чи сорочок, чи рушників і відкрито про це говоритиму всюди до тих пір поки не буде належним чином розвиватися ручне вишивання в Житомирі, Житомирській області, Україні. Ми отримали підтримку від Міністерства молоді та спорту України про це говорити на всю державу і дуже важливо, що наші проекти були відібрані для представлення міжнародними організаціями... Можливо наступні слова звучатимуть дещо несприйнятно відразу, але я змушений звернутися зараз з проханням до усіх житомирян придбати для початку собі хоча б по одній, або вишити власноруч справжні українські сорочки і не купувати ніколи ті сорочки, які вишиті машинкою, із вшитими вставками, адже такі вироби не мають жодного відношення до національного надбання. Вважаю, що бути патріотами рідної України – це перш за все цінувати традиції наших прадідів. Досить знищувати культуру. Її всі маємо розвивати», – Віталій Сівко.

Учасників Форуму привітали Віце-прем`єр-міністр – міністр культури В'ячеслав Кириленко, голова комітету Верховної Ради України з питань сім`ї, молодіжної політики, спорту та туризму, народний депутат Артур Палатний.

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов у вітальному слові подякував за співпрацю представництву ООН в Україні, яке виступило співорганізатором Форуму і особисто Ніла Вокера, Координатора системи ООН в Україні.

Міністр, зокрема, наголосив, що сьогодні на озброєння береться ключове гасло європейської молодіжної політики «Ніяких рішень про молодь – без молоді» і поступово цей принцип наповнюватиметься реальним змістом.

Під час роботи Всеукраїнського форуму «Інновації та реформи молодіжної політики» було презентовано Дорожню карту реформування молодіжної сфери.

«Цілий рік ми наполегливо працювали і зараз готові офіційно презентувати результати спільної роботи з громадськістю, завдяки якій була напрацьована Дорожня карта», – зазначив Міністр молоді та спорту Ігор Жданов у своєму виступі.

На Форумі було презентовано проект закону «Про молодь». Презентуючи законопроект народний депутат Іван Крулько закликав долучитися до обговорення документу задля вироблення єдиного бачення державної політики у молодіжній сфері.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #вишиванка #молодь #київ #жданов #сівко
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...