• Головна
  • В ЖДТУ триває фотовиставка проекту «Рани» про покалічених війною бійців
Фото
09:08, 9 грудня 2015 р.

В ЖДТУ триває фотовиставка проекту «Рани» про покалічених війною бійців

Фото

До 14 грудня в музеї Житомирського державного технологічного університету (2 поверх) триває виставка проекту «Рани» американського фотографа Йосипа Сивенького.

В Житомир експозицію привезли на початку листопада, а до цього представляли у Києві та Львові. Підтримку проекту надає всеукраїнська волонтерська ініціатива «Герої АТО», керівник якої - Анатолій Мазарчук, випускник ЖДТУ.

«Я звернувся до Анатолія та Йосипа з пропозицією показати ці світлини і в нашому університеті, - відзначає голова студентської профспілки ЖДТУ Владислав Савіцький. – Вже з 30 листопада їх мають можливість оглянути студенти, викладачі, співробітники і гості нашого вузу. Звичайно, фото насправді важкі для сприймання, але такою сьогодні є реальність нашого життя, адже на Сході досі триває війна, яка калічить життя та долі захисників. Ми всіляко намагаємося підтримувати військовослужбовців, влаштовуючи акції по збору речей, засобів гігієни, солодощів, питної води, а також провідуємо поранених героїв у Житомирському госпіталі. Багато випускників технологічного університету пішли на захист держави або присвятили себе волонтерству».

Автор виставки Йосип Сивенький відзначає, що свого часу йому довелося працювати у багатьох «гарячих» точках світу, коли навіть мови не знав і спілкувався з перекладачем. Тема української війни йому стала особливо близькою, адже він має українське коріння, хоча й народився в Америці.

Йосиф також додає, що кожна його робота говорить сама за себе. За цими фотографіями  - долі десятків воїнів та їх рідних. Комусь з моменту зйомки вже вдалося одужати чи стати на ноги, а хтось досі бореться за життя, яке вже ніколи не стане повноцінним.

Військові з відірваними кінцівками і пошматованими тілами, але світлими поглядами і вірою в те, що врешті все буде добре, - переважно такі герої проекту «РАНИ». Фотографій дуже багато, але розбитих війною бійців ще більше.

Загалом проект «РАНИ» про тему, яка лишається поза увагою міжнародної та української громадськості: проблеми, що стоять перед тими, кого було поранено у війні за українську Європу та демократичне майбутнє, їхні довгострокові витрати на медичне обслуговування, пенсії, фізичну терапію, професійну підготовку, ПТСР та інфраструктуру для людей з обмеженими можливостями. Відтак, проект призначений для інформування і заохочення до дискусії українців про масштабну реінтеграцію поранених солдатів та активістів до повсякденного життя, а також щоб надихнути допомагати іншим.

Йосиф відзначає, що періодично з ним зв'язуються волонтери та просто небайдужі люди і просять контакти того чи іншого бійця, зображеного на фото проекту, аби  підтримати фінансово чи надати іншу допомогу.  

Відзначимо, що фотопроект «РАНИ» має свій офіційний сайт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #ждту #рани #фотовиставка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...