• Головна
  • У Житомирі до дітей "Сонячного дому" завітає Святий Миколай
08:41, 17 грудня 2015 р.

У Житомирі до дітей "Сонячного дому" завітає Святий Миколай

18 грудня 2015 року об 15.00 год. в комунальній установі «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Сонячний дім» Житомирської обласної ради відбудеться святковий захід для вихованців центру, присвячений Дню Святого Миколая.

Заклад розташований за адресою: м. Житомир, 3-й провулок Мануїльського, 5-А.

Директор центру – Сінько Валентина Яківна, вихователь – методист – Селюченко Руслан Миколайович.

Відповідно розпорядження голови Житомирської обласної адміністрації від 12.02.1998 № 81 з метою соціального захисту дітей позбавлених сімейного виховання, в Житомирській області було створено обласний притулок для неповнолітніх.

Рішенням Житомирської обласної ради від 22.03.2012 № 465 обласний притулок для дітей реорганізовано в комунальну установу «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Сонячний дім» Житомирської обласної ради (далі - Центр).

Центр створений для тривалого перебування дітей з області віком від 3 до 18 років, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей, які залишились без піклування батьків, або осіб, що їх замінюють.

Основними завданнями центру є: здійснення соціального захисту дітей, прийнятих до центру, надання дітям та їх батькам комплексу соціальних послуг, соціальна, психологічна, педагогічна корекція та реабілітація з урахуванням індивідуальних потреб кожної дитини, медичне та правове забезпечення, сприяння поверненню дитини до біологічної сім’ї тощо.

За весь період діяльності в закладі перебували 4957 дітей. Після надання їм необхідної допомоги та реабілітації більшість дітей повернено до рідних сімей, 31 дитину усиновлено, 302 дитини влаштовано до сімейних форм виховання, частину – до державних закладів за станом здоров’я.

На сьогодні у Центрі отримує соціально-психологічну реабілітацію 34 дитини, які об’єднані в групи за віком, принципом родинності, характером та ступенем соціально-психологічної дезадаптації.

Навчально-виховний процес спрямований на корекцію навчання, емоційного стану дитини, формування особистісних якостей, які сприятимуть інтеграції дитини в суспільство, оволодінню нею уміннями та навичками самообслуговування, правилами поведінки та спілкування з оточуючими.

До послуг дітей актова та спортивна зали, бібліотека, комп’ютерний клас, дитячий ігровий майданчик та обладнані спортивні комплекси.

Для дітей систематично організовуються екскурсії по місту, музеї. Діти відвідують кінотеатри, драматичний та ляльковий театри, циркові вистави та ковзанку. Беруть активну участь в проведені виховних заходів з нагоди державних та релігійних свят.

З метою цілодобового контролю за станом здоров’я дітей, у медичному структурному підрозділі працює лікар-педіатр і 4 медсестри.

За сприяння обласної ради та облдержадміністрації за два останніх роки в центрі проведено значну роботу по створенню для дітей умов проживання, які відповідають вимогам сьогодення і максимально наближені до домашніх.

В 2014 році на проведення капітального ремонту групових і спальних приміщень та покращення матеріально-технічної бази центру виділено з обласного бюджету 970,8 тисяч гривень.

Було обладнано спортивний та ігрові майданчики, комп’ютерний клас і бібліотеку, новими меблями дитячі кімнати, закуплено побутову та оргтехніку, здійснено ландшафтний дизайн території, розбито фруктовий сад. Оформлено за сучасними вимогами сенсорну кімнату для психологічної розгрузки дітей. В Центрі встановлено систему охорони, пожежну сигналізацію.

В даний час проводиться ремонт карантинного відділення, передпокою їдальні, закуплено комплект меблів для облаштування комори для продуктів харчування.

Серед проблемних питань, які потребують вирішення - ремонт і облаштування актової та спортивної зали.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #сонячний дім #діти #святий миколай,
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...