• Головна
  • За новим законом українців попереджатимуть про зміну тарифів на ЖКХ лише за 15 днів
17:35, 11 січня 2012 р.

За новим законом українців попереджатимуть про зміну тарифів на ЖКХ лише за 15 днів

10 січня 2012 президент підписав закон, прийнятий парламентом 22.12.2012 р., що змінює процедуру і строки встановлення житлово-комунальних тарифів.

Відповідно до закону, акти, якими встановлюються ціни (тарифи) на ЖК послуги потрапляють в список, на який не поширюється дія закону "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Це означає, що до них не застосовуватиметься встановлена законом спеціальна процедура розробки, прийняття, відстеження ефективності та перегляду, яка, крім іншого, включає їх обов'язкове попереднє оприлюднення для обговорення всіма, в тому числі рядовими громадянами, громадськими організаціями та суб'єктами господарювання.

Простіше кажучи, акти, якими будуть встановлюватися тарифи, їх розміри, порядок їх обчислення і т.д. не будуть заздалегідь виноситися на народне обговорення, не будуть досліджуватися в плані ефективності їх впливу на економіку в цілому і на підприємницьку діяльність зокрема.

При цьому закон містить норму про те, що порядок доведення до споживачів інформації про перелік ЖК-послуг, ціни (тарифи), їх зміну затверджуватиме центральний орган виконавчої влади з питань ЖКГ. І, найцікавіше - в законі скорочуються терміни оповіщення споживачів про зміну тарифів. Виробник послуг буде мати можливість повідомляти про нові тарифи лише за 15 днів до їх введення, в той час як зараз згідно із законом "Про житлово-комунальні послуги" зобов'язаний це робити мінімум за місяць).

Закон вступить в силу з дня, наступного за днем його опублікування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...