• Головна
  • На Житомирщині задоволено на 1,2 млн грн позовів прокурорів з питань захисту прав і свобод дітей
09:27, 27 січня 2016 р.

На Житомирщині задоволено на 1,2 млн грн позовів прокурорів з питань захисту прав і свобод дітей

Активізація представницької діяльності органів прокуратури з питань захисту прав і свобод дітей, інтересів держави у сфері охорони дитинства у 2015 році сприяла досягненню реальних результатів роботи. Зокрема, із заявлених прокурорами 54-х позовів на загальну суму понад 1,5 млн грн задоволено 50 на 1 243 тис грн. Інші позовні вимоги добровільно виконано, у зв’язку з чим провадження були закриті.

Такі факти навела начальник відділу ювенальної юстиції прокуратури області Оксана Кайданович.

Вона повідомила, що зусиллями прокурорів минулого року закладу освіти повернуто приміщення, в якому незаконно виготовляли одяг, до комунальної власності повернуто приміщення дитячого садка. Окрім цього, за прокурорськими позовами скасовано незаконні акти органів місцевого самоврядування та поновлено права дітей з малозабезпечених, багатодітних сімей на пільгові умови оплати харчування в закладах освіти.

Оксана Кайданович додала, що у порядку господарського судочинства, судом задоволено позов прокурора та визнано незаконними і скасовано результати процедури закупівлі за бюджетні кошти продуктів харчування для закладів освіти Житомирського району на суму 438 тис грн.

За її словами, прокурорами вживалися заходи представницького характеру на захист житлових та майнових прав дітей. Зокрема, за дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування у судовому порядку визнано права власності на земельні ділянки та житло, отримане у спадщину, накладено заборону на відчуження житла, визнано факт прийняття спадщини та інше.

Активізацію роботи керівник підрозділу підтвердила таким фактом. За прокурорського реагування суд визнав протиправною бездіяльність органів місцевої влади Володарсько-Волинського, Лугинського, Любарського і Романівського районів щодо забезпечення безпечних умов руху транспорту і пішоходів на прилеглій до навчальних закладів територій та зобов’язав впорядкувати відповідно до державних норм і стандартів.

У цілому, підсумувала сказане Оксана Кайданович, минулого року прокурори взяли участь у судовому розгляді 266 справ, представницькими заходами поновили права понад 4000 неповнолітніх.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #діти #прокуратура #захист #Оксана Кайданович
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...