• Головна
  • На Житомирщині налагоджено постачання товарів за кордон
15:15, 23 січня 2012 р.

На Житомирщині налагоджено постачання товарів за кордон

За 11 місяців 2011 року вдалось перевиконати на 17% запланований на весь 2011 рік показник експорту товарів, який на 1 грудня 2011 року становив 473 млн. дол. США, що на 33% більше аналогічного минулорічного показника. На відміну від держави в цілому область має позитивний торговий баланс у 58,5 млн. дол. США.

Основну частину товарної структури експорту складають деревина і вироби з неї, мінеральні продукти, машини, обладнання та механізми, вироби з каменю, текстильні матеріали та текстильні вироби, вироби з чорних металів.

Протягом 11 місяців 2011 року, крім традиційних експортних позицій, вдалося збільшити у 3 рази експорт молока та молочних продуктів, у 2 рази котлів, обладнання та механізмів, на 57% трикотажного одягу, на 56% алюмінієвих виробів, на 43% паперу та картону, а також виробів з каменю.

Упродовж 11 місяців 2011 року вдалось не тільки зберегти найбільші ринки, але й збільшити експорт до таких економічно розвинутих країн, як Китай – у 4 рази, Чехія – утричі, Польща – удвічі, Італія на 26%, Німеччина – 24%.

Разом з тим найбільший обсяг експорту був до Російської Федерації - 30% від загального обсягу експорту, дещо менша його частка припадала на Туреччину – 10%, Німеччину – 9%, Польщу – 8% та Білорусь – 6%.

В результаті постійної роботи облдержадміністрації по розширенню кордонів міжрегіональної співробітництва регіону протягом 11 місяців 2011 року підприємства області налагодили постачання власної продукції до нових для себе країн, з якими у попередні періоди ще не мали справу, зокрема Албанії, Македонії, Афганістану, Ірану, М’янми, Оману, Алжиру, Камеруну, Танзанії, Колумбії, Уругваю, Сейшельських та Віргінських островів.

За інформацією головного управління економіки облдержадміністрації

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...