• Головна
  • У Житомирі рибалок попереджували про небезпеку на льоду
15:34, 1 лютого 2016 р.

У Житомирі рибалок попереджували про небезпеку на льоду

Не зважаючи на те, що цими вихідними стовпчик термометра тримався на плюсовій позначці - любителів підлідної риболовлі цей факт аж ніяк не зупиняв. Заради вилову, навіть мізерного, вони ладні вийти і на найтонший лід.

Із приходом холодів почастішали нещасні випадки на замерзлих водоймах. Причиною, як завжди є недотримання правил безпеки на льоду.

«Шановні рибалки. Житомирський міський відділ Управління ДСНС України у Житомирській області нагадує що лід дуже небезпечний, тому для вашої безпеки просимо бути обачними, та обережними на місцях риболовлі».

Але, попри небезпеку, що чатує під шаром льоду, рибалок нічого не лякає. Для більшості з них попередження від рятувальників - також річ не нова. Місцеві рибаки розповідають, що під лід не провалювалися ще ніколи.

Михайло ходить на риболовлю з десяти років. Чоловік каже: як поводитися на льоду – знає. А ще додає: зимова риболовля для нього - справа свята. На кризі та морозі він може просидіти мало не весь день та й то не заради риби, а тому що для чоловіка - це хоббі і відпочинок для душі. Проте каже: неодноразово був свідком, коли любителі такої зимової розваги ризикували життям та провалювались під лід.

Для того, аби не трапилося нещастя, слід пам’ятати:

• виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина більша 7 см;

• масова пішохідна переправа може бути організована лише при товщині льоду понад 15 см, відстань між людьми повинна бути не менше 5 м. Міцний лід має зазвичай синюватий або зеленкуватий відтінок. Лід білого або жовтуватого кольору не такий міцний. Тонкий лід трапляється біля берега, заростей очерету та під снігом. Будьте обережні, у таких місцях можна провалитися! Міцність льоду слід перевіряти палицею, але ні в якому разі не ногою.

Людині, яка надає допомогу потерпілому, не потрібно зразу бігти до нього, бо також можна провалитися. Допомогти можна, подавши з безпечного місця жердину, пасок, гілку, мотузку чи шарф. Іноді, щоб це зробити, треба ближче підібратися до потерпілого. У такому разі потрібно прив’язатися мотузкою до дерева чи іншої міцної опори, лягти на лід і обережно просуватися до ополонки.

Безумовне дотримання правил безпечної поведінки є неодмінною запорукою збереження вашого життя. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #крига #рятувальники #рибалки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...