• Головна
  • Більше 28 тисяч людей з Житомирщини перенесли онкологічне захворювання
14:00, 3 лютого 2016 р.

Більше 28 тисяч людей з Житомирщини перенесли онкологічне захворювання

В 2015 році в Житомирській області виявлено 3499 хворих з вперше в житті встановленим захворюванням злоякісного новоутворення.

Померло від злоякісних новоутворень 2269 хворих, з них 25,4% - працездатного віку.

Через запізнілу діагностику онкологічних захворювань залишається значною кількість хворих, які помирають протягом року після встановлення діагнозу (28,1%).

На сьогодні в Житомирській області проживає 28879 особи, які перенесли онкологічне захворювання.

Відомо, що виникнення 43% ракових захворювань можна було б запобігти  дотримуючи елементарних норм здорової поведінки, таких як: відмова від куріння, алкоголю, фізична активність, збалансована та здорова їжа, утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії, своєчасна діагностика і увага до власного здоров'я.

Довідково:

Всесвітній день боротьби проти раку проголошений "Міжнародним союзом з боротьби з онкологічними захворюваннями" - Міжнародним союзом проти раку або UICC і  відзначається щорічно 4 лютого. Мета цього дня в усьому світі - підвищення обізнаності людей про рак як про одне з найстрашніших і згубних захворювань сучасної цивілізації.

Протягом останніх 100 років за рівнем захворюваності та смертності в світі онкопатологія змістилась з десятого на друге місце, поступаючись лише хворобам серцево-судинної системи. За даними ВООЗ, в світі щорічно виявляється 10 млн. нових випадків злоякісних новоутворень. На думку фахівців ВООЗ, смертність від раку до 2030 року збільшиться на 45%, в порівнянні з рівнем 2007 року.

Україна посідає друге місце в Європі за темпами поширення онкологічних захворювань. Щорічно в Україні діагностують 160 тис. нових випадків раку, помирають від онкології близько 90 тис. чоловік, з них 35% - це люди працездатного віку. Щоденно в Україні у 450 хворих діагностують рак, з них помирають – 250. Ризик розвитку онкологічного захворювання у чоловіків складає – 27,7%, у жінок – 18,5%. За останні 10 років кількість хворих збільшилось на 25%, загальна кількість населення скоротилась на 4 млн. чоловік. Захворюваність на рак стабільно збільшується на 2,6–3% в рік, натомість рак продовжує «молодіти».

В структурі захворюваності у чоловіків на перше місце виходить рак легень та рак шлунку, у жінок – рак молочної залози, гінекологічний рак.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #рак #захворювання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...