• Головна
  • У Житомирській області зафіксовано африканську чуму свиней
Офіційно
14:27, 8 лютого 2016 р.

У Житомирській області зафіксовано африканську чуму свиней

Офіційно

6 лютого 2016 року на території мисливського клубу ТОВ «КСК»  в 58 кварталі Поташнянського лісництва Радомишльського лісгоспу Житомирської області було знайдено трупи диких кабанів віком від 10 місяців до 5 років (7 голів).

 Від 4 голів був відібраний патматеріал та направлений в Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи м. Київ. У цей же день був отриманий позитивний результат на африканську чуму свиней – експертний висновок № 000672п.м./16 від 06.02.2016 року.

 Відповідно до рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Радомишльській районній державній адміністрації № 02 від 07.02.2016 р. накладено карантин.

 З метою ліквідації даного захворювання проведені наступні заходи:

 Територію Поташнянського лісницва (58 квартал) визначено територією епізоотичного вогнища. Місце захоронення трупів (закопано на глибину 2-х метрів) обкопано, проведена дезинфекція, встановлено попереджувальні знаки.

 З метою унеможливлення в’їзду на територію вогнища транспорту та проникнення громадян на під’їздних дорогах встановлено шлагбауми та з допомогою трактора перекопані (вирито траншеї) лісові дороги.

 Визначено зону захисту радіусом 3 км, в яку ввійшов населений пункт с. Став-Слобода. В даному населеному пункті поголів’я свиней відсутнє.

 Встановлюються ветеринарно-міліцейські пости відразу при виїзді в с. Став-Слобода зі сторони с. Поташня та на дорозі перед мостом через річку Тетерів з с. Марянівка в с. Леніно.

 Встановлюється дезінфекційна подушка із встановленням шлагбаума зі знаком «Стоп! Контроль!» на дорозі перед мостом через річку Тетерів з с. Марянівка в с. Леніно та відповідним знаком при виїзді з с. Став-Слобода в сторону с. Поташня.

 Встановлюється шлагбаум зі знаком «В’їзд заборонено! Карантин!» на дорозі при в’їзді з автотраси Радомишль-Кочерів до 58 кварталу Поташнянського лісництва.

 Заборонено вивезення з зони захисту свиней, туш свиней, м’яса, продуктів та сировини з них, сперми, яйцеклітин та/або ембріонів свиней, кормів для тварин, інвентарю, матеріалів або інших відходів, які можуть бути фактором передачі або розповсюдження АЧС.

 На постах встановлюються вагончики, ємності для збору вилученої продукції, засоби для знезараження вилученої продукції, рукомийники, засоби освітлення у нічний час, питна вода. Заведені відповідні журнали.

 Визначено зону спостереження радіусом 20 км, в яку ввійшли: Радомишльський район, частини Брусилівського, Коростишівського районів (Житомирська область).

 Заборонено Радомишльському ДЛМГ вивіз деревини з епізоотичного вогнища та загрозливої зони.

 Створено групи з єгерських служб по 100 % депопуляції диких свиней (бродячих собак, котів) в загрозливій зоні.

 Заборонено в межах 20 км зони торгівлю живими свинями, м’ясом з них та іншими продуктами свинарства.

 Працівниками ветеринарної медицини району за участю органів місцевого самоврядування проводиться подвірний обхід, про що будуть складені відповідні акти обстеження зі списками власників тварин, які утримують свиней. Акти завірені сільськими та селищними радами.

 Проводиться роз’яснювальна робота із жителями району про небезпеку даного захворювання.

 При Радомишльській районній лікарні ветеринарної медицини створено гарячу лінію за телефоном 0413-24-42-60, моб. 050-661-31-31.

 8 лютого в приміщенні Радомишльського лісгоспу відбудеться нарада за участю представників ГУ ветмедицини, Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства, голови ДНПК при Радомишльській РДА, коритстувачів мисливських угідь Радомишльського, Брусилівського, Коростишівського районів, Управлінь ветмедицини  Радомишльського, Брусилівського, Коростишівського районів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомиррщина #африканська чума свиней #дикі кабани
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...