• Головна
  • Викладачка із Житомира взяла участь у семінарі з питань боротьби з ксенофобією
16:27, 10 лютого 2016 р.

Викладачка із Житомира взяла участь у семінарі з питань боротьби з ксенофобією

8-9 лютого 2016 року викладач кафедри соціальної педагогіки та педагогічної майстерності ЖДУ імені Івана Франка  Інна Палько долучилася до участі в освітньому семінарі «Боротьба з ксенофобією та мовою ворожнечі; розвиток толерантності та її ефективність», який пройшов у Національній парламентській бібліотеці України.

Захід організував і провів Європейський центр з питань меншин, одним із партнерів якого виступає Міністерство культури України. Проведений семінар започаткував новий цикл освітніх занять у рамках Програми Східного партнерства «Національні меншини та етнополітичні питання: Білорусь–Молдова–Україна», присвячених розвитку толерантності, які також відбудуться в Дніпропетровську та Одесі. Цикли семінарів підпорядковуються двом основним темам: «Рівність (у тому числі захист від дискримінації) за етнічною ознакою» та «Участь меншин у суспільному житті, включаючи взаємодію з державними органами в різних формах».

Тематику першого українського семінару присвятили питанням боротьби з ксенофобією та мови ворожнечі, включаючи питання толерантності. Під час проведення семінару було обговорено низку тем. Зокрема «Дії держави проти мови ворожнечі та злочинів на ґрунті ненависті: Європейські моделі», «Внесок громадянського суспільства у боротьбу проти ксенофобії», «Розвиток толерантності та міжкультурного діалогу: можливі підходи», «Протидія агресивним проявам ксенофобії у Європі – законодавчі рамки».

До участі у Програмі у якості лекторів, було запрошено відомих європейських експертів у сфері протидії ксенофобії, а саме: пана Ральфа дю Лонга, United for Intercultural Action (Амстердам, Нідерланди); проф. Рафаля Панковскі, Collegium Civitas (Варшава, Польща) та пана Олександра Верховського, Директора інформаційно-аналітичного центру «Сова».

У ході дводенного семінару учасники обговорили можливості застосування різних механізмів, що забезпечують участь національних меншин в житті суспільства та їх конструктивну взаємодію з органами державної влади та місцевого самоврядування.

«Насичені сесії, компетентні колеги, гострі теми, хвилюючі дискусії, досвід протидії ксенофобії в Польщі та Грузії, а ще приємні зустрічі з хорошими друзями та неочікуваний сюрприз - новенькі "Закладинки" українською (посібник з протидії мови ненависті...)!!», – ділиться враженнями викладач ЖДУ Інна Палько.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #викладач #інна палько #ксенофобія
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...