• Головна
  • Житомирських міліціянтів перевірили на «детекторі брехні»
09:47, 27 січня 2012 р.

Житомирських міліціянтів перевірили на «детекторі брехні»

Семінар-нарада керівників слідчих підрозділів органів внутрішніх справ Житомирщини пройша 25 січня 2012 року в обласному Управлінні МВС.

За повідомленнямпрес-служби УМВС в Житомирській області, до участі в ній також запросили членів Наглядової ради з питань апробації експерименту щодо запровадження вертикальної системи підпорядкування слідчих підрозділів органів внутрішніх справ та викладачів Національної академії внутрішніх справ.

Відкриваючи зібрання, начальник Слідчого управління УМВС Василь Дячук повідомив, що план роботи наради передбачає як теоретичну, так і практичну частини. Відтак з аналізом результатів діяльності за 2011 рік перед присутніми виступив заступник начальника СУ УМВС Андрій Балонь, який, зокрема, сказав, що упродовж минулого року слідчими Житомирщини розслідувано 4075 кримінальних справ, тобто у середньому на кожного слідчого у місяць приходиться по 4 справи. Загалом, спостерігається збільшення на 11%, у порівнянні з 2010 роком, кількості порушених справ, відтак і вимоги щодо їх своєчасного та об’єктивного розслідування зростають.

Взяв участь у роботі семінару і начальник УМВС України в Житомирській області Олександр Просолов, який зосередив увагу присутніх на сучасних реаліях та принципових завданнях, які стоять перед слідчими, в умовах апробації експерименту. Олександр Анатолійович поділився своїм баченням організації ефективної взаємодії слідчого й оперативника та налагодженні дієвого контролю за виконанням їх функцій, посилаючись на власний багаторічний практичний досвід роботи.

Другу частину зустрічі провели професори кафедри криміналістики та судової медицини Національної академії внутрішніх справ, які надали їй максимально прикладного характеру. А предметом демонстрації та обговорення став технічний пристрій – поліграф, іншими словами «детектор брехні», який за допомогою інструментальних методик дозволяє виявити щирість людини у тих чи інших питаннях. Принцип його роботи побудований на тому, що при зміні психоемоційного стану змінюється і низка фізіологічних показників людини, які фіксуються та оброблюються за допомогою спеціального програмного забезпечення.

Відтак практичний приклад із встановленням істини викликав у присутніх найбільший інтерес, а дійовою особою в ньому був їх колега. Безпосередньо переконавшись в ефективності роботи цього приладу, слідчим залишається лише сподіватись, що сучасні технічні засоби, на зразок поліграфа, незабаром стануть доступніші і для них, що дозволить принципово вплинути на організацію їх роботи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...