• Головна
  • Житомирський науковець долучився до всеукраїнського обговорення мовної ситуації в країні
17:03, 19 лютого 2016 р.

Житомирський науковець долучився до всеукраїнського обговорення мовної ситуації в країні

 18 лютого, до Міжнародного дня рідної мови, у Національній академії наук України відбувся круглий стіл «Мовна ситуація в Україні: оцінки стану та моделі змін», за участю віце-прем’єр-міністра – міністра культури України В’ячеслава Кириленка.

ЖДУ імені Івана Франка на заході представляв професор, завідувач кафедри української мови Віктор Мойсієнко.

За словами міністра культури України, питання безпеки і оборони держави залежать не лише від кількості набоїв, ракет і військової амуніції, а й від того, наскільки народ усвідомлює себе єдиною нацією.

«Для мене цілком очевидно, що Україна потребує нового мовного закону, який відобразить сучасний стан розвитку української мови, а також передбачить заходи для її постійної, системної і дієвої підтримки. І загалом має бути низка законодавчих ініціатив, які в найбільш критичних напрямках виправлять ситуацію», – сказав В’ячеслав Кириленко.

Під час круглого столу, який вів віце-президент НАН України Сергій Пирожков, виступали академіки, члени-кореспонденти НАН України, фахівці Інституту української мови НАН України, представники провідних вищих навчальних закладів і громадських організацій України.

У ході обговорення промовці акцентували увагу на непростій ситуації, яка склалася в мовно-культурному просторі країни, торкалися питань збереження української мови як державної в Україні та вироблення об’єктивних, неупереджених оцінок мовної ситуації в суспільстві задля координування зусиль учених і громадськості. Також фахівці окреслили можливі моделі впливу на функціонування й розвиток мов, розв’язання актуальних проблем і гармонізації та деполітизації мовного життя в Україні.

Окрему увагу зосередили на функціонуванні мов у ЗМІ та рекламі. Професор ЖДУ Віктор Мойсієнко у виступі звернув увагу на особливості мовної ситуації на Житомирщині. Схвально була прийнята учасниками форуму інформація науковця про діяльність комісії з питань утвердження української мови як державної в Житомирській області, яка досягла несподіваного результату: Житомирська ОДА та Житомирська міська рада адресували звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради України щодо функціонування та подальшого впровадження української мови як державної.

Як наслідок, три основні пункти звернення житомирян – прийняти Державну програму з відродження й упровадження української мови в усі сфери державного і суспільного життя або ж відновити дію Указу Президента України № 161/2010 «Про концепцію державної мовної політики»; припинити дію руйнівного для української держави Закону «Про засади державної мовної політики» Колесніченка-Ківалова; створити в Уряді спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань регулювання державної мовної політики – були внесені до загальної резолюції та вимог учасників круглого столу до Верховної Ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #жду франка #віктор мойсієнко
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
ТОП новини
На Житомирщині відпуск всіх рецептурних ліків, які купуються пацієнтами за власні кошти, здійснюватиметься за електронним рецептом
Електронний рецепт
У Житомирі сьогодні відбудеться Здорова прогулянка на свіжому повітрі
Анонс
Медики Житомирського обласного онкодиспансеру переказали на підтримку ЗСУ майже пів мільйона гривень
Допомога
У Житомирі викрили міжрегіональний канал збуту наркотичних засобів з місячним оборотом до 1,5 млн грн – шістьом особам повідомили про підозру
ПРОКУРАТУРА
Оголошення
live comments feed...