• Головна
  • В Бердичеві лікарі ортопедичного відділення Центральної міської лікарні провели унікальну операцію
12:40, 1 лютого 2012 р.

В Бердичеві лікарі ортопедичного відділення Центральної міської лікарні провели унікальну операцію

Певною мірою, унікальну операцію днями провели лікарі ортопедичного відділення Центральної міської лікарні. Завідуючий відділенням Микола Черевко розповідає: до них поступила жінка 1942 року народження із уламковим переломом стегна. Оперувати її вирішили за допомогою двох пластин, а не однієї, як це зазвичай робиться.

Микола Черевко, зав. ортопедичним відділенням Бердичівської ЦМЛ: «Ці дві пластини поставлені у взаємоперпендикулярних плоскостях, і вони закріплюють одна одну, не дають можливості зігнутися. Люди похилого віку, а особливо з великою масою тіла, не можуть ходити на милицях. При наступанні на ногу, пластина часто зміщується, і вся робота йде на смарку.»

У цьому випадку, жінка зможе ставати на ногу місяців через два, а не чотири, як це трапляється при наявності однієї пластини, говорить Микола Черевко. І при цьому не відбуватиметься жодних зміщень, що ефективно впливатиме на заживлення стегна.

Таку операцію у Бердичеві провели вперше, та, сподіваются фахівці, не востаннє.

Микола Черевко, зав. ортопедичним відділенням Бердичівської ЦМЛ: «Ми маємо свій досвід роботи, своє накопичення, маємо і якісь недоліки теж. Але ми все більше переконуємося, що потрібно робити операції з двома пластинами. Є проблема в тому, що у нас трохи недостатньо металоконструкцій: пластин і гвинтів. Також вони дорогі: одна пластина коштує від 500 до 800 грн.»

Звісно, хворі можуть самі придбати ці пластини й тим самим пришвидшити своє одужання, кажуть лікарі. Вони ж намагаються робити все можливе, аби у відділенні було хоч декілька таких металоконструкцій. У минулому році на 3 тис. грн. благодійних коштів, зібраних у відділенні, медики придбали трохи пластин та гвинтів. Але цього недостатньо.

В  Бердичеві лікарі ортопедичного відділення Центральної міської лікарні провели унікальну операцію, фото-1
В  Бердичеві лікарі ортопедичного відділення Центральної міської лікарні провели унікальну операцію, фото-2
В  Бердичеві лікарі ортопедичного відділення Центральної міської лікарні провели унікальну операцію, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...