• Головна
  • У Житомирі обговорять забезпечення захисту прав дітей в процесі децентралізації
16:06, 23 лютого 2016 р.

У Житомирі обговорять забезпечення захисту прав дітей в процесі децентралізації

24 лютого 2016 року в малій залі обласної ради відбудеться обласний семінар для начальників та завідувачів секторів служб у справах дітей райдержадміністрацій, міськвиконкомів з питання: „Забезпечення та захист прав дітей в процесах децентралізації та формування об’єднаних територіальних громад Житомирської області”.

На території області проживає майже 243 тис. дітей. На обліку служб у справах дітей перебуває 2878 дітей, які виховуються в сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах. Майже всі ці сім’ї належать до категорії так званих „неблагополучних”, де батьки не виконують належним чином своїх батьківських обов’язків по утриманню та вихованню дітей. Отже, діти із таких сімей та самі сім’ї потребують посиленої уваги з боку влади.

У 2015 році в нашому регіоні відносно 204 дітей батьків було позбавлено батьківських прав, ще 9 дітей відібрано у батьків без позбавлення батьківських прав.

Позбавлення батьківських прав є крайньою мірою, вона застосовується після того, як вичерпані всі заходи по роботі з сім’єю. Не застосовуючи крайніх мір (відібрання дітей або позбавлення батьків батьківських прав), як вихід може бути тимчасове влаштування дитини до закладу і проведення роботи щодо повернення дитини в біологічну родину.

На обліку в службах у справах дітей райдержадміністрацій, міськвиконкомів перебуває 3231 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, із них в сімейні форми виховання влаштовано 87,06 %.

На даний час на території області проживає 1688 опікунів, піклувальників, які виховують 2228 дітей, а також функціонує 35 дитячих будинків сімейного типу та 193 прийомні сім’ї, в яких виховується 610 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та один дитячий будинок сімейного типу з Луганської області (6 дітей).

В процесі децентралізації та створення об’єднаних територіальних громад важливим постає питання забезпечення захисту законних прав та інтересів дітей. Це одна із проблем, на якій має бути зосереджена увага керівників органів опіки та піклування та працівників служб у справах дітей.

З цією метою видано спільне розпорядження голови Житомирської обласної державної адміністрації та голови Житомирської обласної ради «Про утворення консультаційної групи з питань забезпечення та захисту прав дитини в процесах децентралізації та формування об’єднаних територіальних громад Житомирської області».

Початок семінару: о 10.30 год.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #децентралізація #права
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
ТОП новини
Трагічна звістка в колективі рятувальників Житомирщини: на 86-му році життя перестало битися серце Бориса Чумака
ДСНС
У Житомирі частину приміщення стоматологічної поліклініки №2 передадуть на баланс центру ПМСД для розміщення кабінету скринінгових досліджень
МЕДИЦИНА
Відомі переможці XIII обласної виставки-конкурсу «Зимова казка» на Житомирщині, — ФОТО
ФОТОРЕПОРТАЖ
Безбар’єрність: Житомирщина щиро дякує за допомогу і підтримку Всесвітній продовольчій програмі ООН, — Неля Ковалюк
Безбар’єрність
Оголошення
live comments feed...