• Головна
  • Податкова міліція Житомирщини переорієнтовується на боротьбу з кібергзлочинністю.
09:30, 2 лютого 2012 р.

Податкова міліція Житомирщини переорієнтовується на боротьбу з кібергзлочинністю.

Про це зазначив виконуючий обов’язки начальника податкової міліції ДПС у Житомирській області Олександр Кірсанов під час проведення прес-конференції.
За його словами, особлива увага приділяється заходам щодо структурної реорганізації органів податкової міліції. Для цього в першу чергу скорочено штатну чисельність працівників податкової міліції на 20 відсотків, ліквідовано підрозділи  податкової міліції у районах та містах, де немає великого бізнесу та відповідних маніпуляцій при сплаті податків.
Проведені заходи позитивно вплинули на роботу. У 2011 роцi за безпосередньою участю пiдроздiлiв податкової мiлiції Житомирщини до зведеного бюджету  надiйшло 52,7 мiльйонів гривень, що на 12 мільйонів бiльше, нiж за аналогiчний перiод 2010 року. Викрито 145 злочинів у сфері оподаткування з них 123 – тяжкі або особливо тяжкі. Виявлено та нейтралізовано 4 потужні конвертаційні центри. З незаконного обігу вилучено товаро-матеріальних цінностей на суму більше 30 млн.грн. Вжитими заходами у 2011 році локалізовано та знешкоджено низку схем, пов’язаних з незаконним заявленням до відшкодування ПДВ.  Зокрема, встановлено 29 фактів на суму 7,7 млн.грн.
В результаті проведення оперативних заходів по виявленню злочинів у сфері державних закупівель, за матеріалами співробітників податкової міліції  порушено 11 кримінальних справ по яких встановлено збитки на суму 4 млн. гривень. В цілому у напрямку боротьби з відмиванням коштів, одержаних злочинним шляхом викрито 7 злочинів, по яких загальна сума легалізованих у такий спосіб доходів перевищує понад 18 млн. гривень.
Упродовж 2011року з незаконного обігу вилучено підакцизної продукції на суму 6,8 млн.грн., Викрито 10 фактів виготовлення і збуту горілчаних виробів, що становлять загрозу для життя і здоров’я людей, по яких порушені кримінальні справи за ч.3 ст.204  КК України. Припинено діяльність 43 крупних підпільних виробництв товарів народного споживання.
О.Кірсанов наголосив, що наразі податковими міліціонерами зменшено «тиск» малий і середній бізнес, основний акцент в роботі  - виявлення кіберзлочинності. «Це – стрімко зростаючий ринок обігу електронних грошей, різного роду платіжних систем, електронних ваучерів операторів мобільного зв’язку, інтернет-провайдерів, інтернет торгівлі  тощо”.
Також керівник податкових міліціонерів області поінформував представників засобів масової інформації про головні напрями діяльності податкової міліції у 2012 році. Серед них:
-контроль надходжень до місцевих бюджетів;
-спільна робота із Національним Банком України. Основне завдання – розробити дієві механізми для унеможливлення незаконного виводу валюти за кордон в офшори та країни з пільговим оподаткуванням субєктами зовнішньоекономічної діяльності через схеми неліквідних акцій, активів, послуг. Робота в цьому напрямку сприятиме збільшенню бази оподаткування з податку на прибуток та позитивно вплине на зовнішньоекономічне сальдо, а також збільшить надходження валютної виручки;
-взяття під контроль витрат державного бюджету: субвенцій регіональним органам виконавчої влади, дотримання тендерних процедур, контроль діяльності державних монополій;
-податкова міліція буде працювати над виявленням схем незаконного формування та відшкодування податку на додану вартість під час експортно-імпортних операцій;
-втілення стратегії коли основна робота буде спрямована не на пошук «конвертаційних» центрів, а на підприємства, які користуються їхніми послугами;
-посилення роботи з контролю ринку підакцизних товарів та протидія їхньому незаконному обігу.

Податкова міліція Житомирщини переорієнтовується  на боротьбу з кібергзлочинністю., фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...