• Головна
  • У Житомирі функціонують 5 дитячих будинків сімейного типу
09:00, 2 лютого 2012 р.

У Житомирі функціонують 5 дитячих будинків сімейного типу

Служба у справах дітей міської ради проінформувала про виконання повноважень, визначених законами України щодо проведеної роботи, спрямованої на соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Керівник служби Н.Косяк зазначила, що на обліку перебуває 427 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 100 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Про це повідомляє управління по зв’язках з громадськістю Житомирської міськради.

Службою проводиться значна робота по захисту прав такої категорії дітей. У 2011 році проведено 36 профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Канікули», «Вокзал», «Підліток» з метою запобігання дитячій бездоглядності. Під час проведення рейдів затримано з різних причин 58 дітей.

Встановлено опіку над 42 дітьми, які залишилися без батьківського піклування. Представники служби взяли участь у 652 судових засіданнях, де захищали інтереси дітей, їх майнові та житлові права.

У місті функціонують 5 дитячих будинків сімейного типу, в які влаштовано 41 дитину та 13 прийомних сімей, в яких знайшли свою родину 20 дітей, що складає 76,6 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З державних дитячих закладів, розташованих у місті Житомирі у минулому році усиновлено 54 дитини.

Значна увага приділяється профілактичній роботі служби з попередження таких негативних явищ, як бездоглядність, дитяча злочинність, алкоголізм наркоманія. Так, щоквартально працівники служби проводять перевірки умов проживання дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах та проживають у неблагополучних сім’ях. Аналізуючи стан підліткової злочинності в м. Житомирі треба відзначити, що впродовж кількох останніх років її рівень був нижчим від загально обласних показників. Тоді як злочинність серед підлітків області щороку зростає, то кількість злочинів у Житомирі зменшено на 2,24%.

Оголошення
live comments feed...