• Головна
  • На Житомирщині пройдуть дні боротьби з глаукомою
10:36, 29 лютого 2016 р.

На Житомирщині пройдуть дні боротьби з глаукомою

З 29 лютого по 12 березня в області пройдуть дні боротьби з глаукомою, протягом яких в медичних закладах Житомирщини усім бажаючим безкоштовно проводитиметься вимірювання внутрішньоочного тиску.

Зокрема, впродовж тижня з 29 лютого по 4 березня з 9-ї до 14-ї години, у кабінеті № 523 консультативно-діагностичної поліклініки обласної клінічної лікарні ім.О.Ф.Гербачевського безкоштовно та без будь-яких направлень і попереднього запису в реєстратурі усі бажаючі можуть взяти участь у традиційній акції з вимірювання внутрішньоочного тиску. Дослідження як звичайним, так і безконтактним (дистанційним) методом за допомогою сучасного обладнання буде проводити лікар-офтальмолог Юлія Вікторівна Дудко.

Довідково

6 березня 2014 року в усьому світі будуть відзначати Всесвітній день боротьби з глаукомою, який започатковано у 2008 році за ініціативи Всесвітньої асоціації глаукоми та Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою.

За даними Міжрегіональної громадської організації «Асоціація хворих глаукомою», в даний час глаукома – одна з основних причин сліпоти та слабкозорості. Кількість глаукомних хворих у світі вже сягає 100 млн. чоловік. При цьому з 28 млн. сліпих у світі майже кожен п’ятий втратив зір саме через глаукому.

Глаукома – захворювання очей, що характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску. Початок недуги підступний і протікає безсимптомно. Якщо лікування цього захворювання не проводиться, то поступово починає звужуватися поле зору – людина перестає помічати розташовані збоку об’єкти, надалі хвороба призводить до прогресуючого зниження зору, причому з часом можлива повна його втрата. На жаль зір, втрачений внаслідок глаукоми, не підлягає відновленню.

Факторами, які сприяють розвитку глаукоми є: розлад нервової, серцево-судинної систем, ендокринні та спадкові захворювання. Наприклад, 40 % пацієнтів із патологією дна ока складають люди, хворі на діабет.

Розрізняють відкритокутову чи закритокутову форми глаукоми. Відкритокутова форма найчастіше довго протікає безсимптомно і виявляється на пізній стадії. Закритокутова більш виражена при значному підвищенні тиску і проявляється гострим приступом: виникає біль в оці, надбровній дузі, скронях, уражене око заслане туманом, при погляді на лампу з’являються райдужні кола.

Реєструються випадки розвитку глаукоми з нормальним внутрішньо-очним тиском. У таких випадках тиск тримається в зоні верхньої границі норми, але кровообіг в зоровому нерві різко погіршується, а значить його функції порушуються. Ознаками захворювання можуть бути затуманення очей, райдужні кола навколо джерела світла, вологість очей. При наявності таких ознак та для своєчасного виявлення цієї хвороби радимо всім, кому виповнилося 40 років, вимірювати внутрішньоочний тиск (ВОТ) раз на рік в долікарських кабінетах в поліклініках за місцем проживання.

Процедура тонометрії доступна для населення. Проводиться вимірювання ВОТ середнім медичним працівником первинної ланки з надання медичної допомоги у кабінеті сімейного лікаря або дільничного терапевта. При підозрі на підвищення ВОТ пацієнт спрямовується до офтальмолога для дообстеження в очному кабінеті.

Для кваліфікованого надання допомоги населенню з підвищеним ВОТ в нашій області працюють спеціалізовані глаукомні кабінети. Загалом у 2015 році в області функціонувало 24 долікарських та 6 глаукомних кабінетів, де вимірюється внутрішньоочний тиск.

Всього в 2015 році по області виконано 131347 тонометрій.

Серед дорослого населення області за 2015 рік уперше виявлено 549 хворих на глаукому:

І стадія – 189 осіб;

ІІ стадія – 224 особи;

ІІІ стадія – 90 осіб;

ІV стадія – 26 осіб (абсолютно сліпих).

Зокрема, серед дорослого населення упродовж 2015 року виявлено 275 хворих на глаукому при профоглядах:

І стадія – 129 осіб;

ІІ стадія – 120 осіб;

ІІІ стадія – 21особа;

4 стадія – 5 осіб (абсолютно сліпих).

Всього станом на 01.01.2016 року на диспансерному обліку в Житомирській області з приводу глаукоми перебувають 6645 осіб:

І стадія – 2655 осіб;

ІІ стадія – 2688 осіб;

ІІІ стадія – 968 осіб;

ІV стадія – 334 особи (абсолютно сліпих).

За необхідності консервативного і хірургічного лікування пацієнти скеровуються в очні відділення стаціонарів, зокрема до центру мікрохірургії ока Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського. У 2015 році з приводу глаукоми було прооперовано 434 особи, стаціонарно проліковано 1307 пацієнтів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #глаукома
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...