• Головна
  • На Житомирщині швидка доїжджатиме до хворого за 15 хвилин
18:01, 2 лютого 2012 р.

На Житомирщині швидка доїжджатиме до хворого за 15 хвилин

На Житомирщині активно здійснюється підготовка до проведення реформування

Як повідомили Інтернет-виданню Рупор Житомира в Житомирській ОДА, при районних і міських держадміністраціях створені відділи охорони здоров’я, у кожному районі - центри первинної медико-санітарної допомоги (об’єднання сільських лікарських амбулаторій у єдину структуру).

Мета створення цих центрів – ефективність, якість і доступність надання медичної допомоги, - розповідає начальник управління охорони здоров’я Олександр Торбас. - Крім того, протягом наступного року планується здійснення реформування екстреної невідкладної медичної допомоги. Це необхідно для скорочення часу доїзду бригади швидкої медичної допомоги до хворого чи постраждалого. «Автівка „швидкої” має приїхати не пізніше, ніж за 15 хвилин від моменту виклику», - наголосив Олександр Торбас. – Тому насамперед відбудеться децентралізація відділень швидкої допомоги в ЦРЛ. Автівки повинні чергувати й у дільничних лікарнях, і в сільських лікарських амбулаторіях (для цього необхідно поділити район на відповідні відділки).

Адже, якщо розглянути на прикладі Олевського району, де село може знаходитися й за 40-50 кілометрів від райцентру - поки автомобіль швидкої допомоги доїде до хворого (та ще переважно розбитими сільськими дорогами!), привезе його до районної лікарні, а при визначенні складної патології, усунення якої можливе в закладі третинного рівня, доставить до Житомира - перші години захворювання чи травми, коли хворому можна зберегти життя, будуть втрачені.

Саме тому децентралізація відділень швидкої допомоги дозволить доїжджати до хворого за 15 хвилин. До того ж, відповідно до другого етапу реформування, будуть створені міжрайонні центри надання медичної допомоги третинного рівня - пологові, хірургічні, травматологічні (хворого не буде необхідності везти до Житомира – з того ж, наприклад, Олевська, його доставлять у Коростень). Такі центри матимуть відповідне третинному рівню спеціалізованої висококваліфікованої медичної допомоги оснащення та фахівців.

Оголошення
live comments feed...