• Головна
  • В Житомирськобласті проживають 32 дитини з первинними імунодефіцитами
12:08, 1 березня 2016 р.

В Житомирськобласті проживають 32 дитини з первинними імунодефіцитами

1 березня відзначається Всесвітній день імунітету. Цей день став відзначатися медичною громадськістю за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з 2002 року.

Все про імунітет та імунну систему розповідає керівник імунологічного центру обласної дитячої  клінічної лікарні Ірина Гладун.

Основним з важливих розділів роботи дитячого імунолога є консультування та обстеження дітей при підозрі на імунодефіцити різного ґенезу та їх терапевтичний супровід. В Житомирській області, як і в цілому в Україні, проводиться складання реєстру хворих з первинними імунодефіцитами та моніторинг таких хворих. На сьогодні, згідно з реєстром, в області проживають 32 дитини з первинними імунодефіцитами, серед яких - дві дитини отримують постійну замісну терапію препаратами внутрішньовенних імуноглобулінів, одна дитина потребує пересадки кісткового мозку.

Імунодефіцити - це нездатність організму розвинути захисну реакцію проти антигенів, які несуть ознаки генетичної чужорідності. Зумовлюється змінами у системі імунітету внаслідок розладів дозрівання, диференціювання, числа і функціональної активності клітин, які беруть участь в імунній відповіді.

Наразі в Житомирській області працюють 5 лікарів дитячих імунологів - у м.м.Житомирі, Бердичеві та Коростені. На базі обласної дитячої клінічної лікарні діє обласний центр дитячої імунології, в якому надається консультативна допомога більш ніж 2,5 тисячам дітей щороку.

Для запису на консультацію імунолога обласного імунологічного центру необхідно звернутись у реєстратуру поліклініки ЖОДКЛ за адресою: вул. Сквирське шосе, 6, с. Станишівка, Житомирський район; тел. (0412)34-55-87.

#житомир #імунітет #гладун #імунодефіцит
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...