• Головна
  • В Житомирі презентують документальний фільм «Дві столиці»
13:52, 1 березня 2016 р.

В Житомирі презентують документальний фільм «Дві столиці»

02 березня 2016 року об 11:00 у 107 ауд. історичного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка відбудеться презентація, перегляд і обговорення документального фільму «Дві столиці» (виробництво Національної телекомпанії України, 2015 рік).

Організатори заходу: Центр історичної політології Інституту політичних та етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса Національної академії наук України; Творче об’єднання документальних фільмів Національної телекомпанії України (цикл «Українська мрія»); Благодійний фонд підтримки історичної та культурної спадщини міста Житомира та Житомирської області «ЖИТОМИР»; Видавничий дім «Життєвир»; Житомирський державний університет імені Івана Франка; Київський інститут бізнесу і технологій, Житомирська філія та Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олега Ольжича.

У програмі:
- Переднє слово до перегляду (11.00-11.20)
- вступне слово автора ідеї, співавтора сценарію і ведучого фільму Юрія Шаповала, головного наукового співробітника, керівника Центру історичної політології Інституту політичних та етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України, доктора історичних наук, професора;
- вступне слово співавтора сценарію і режисера фільму Ірини Шатохіної, режисера Національної телекомпанії України.
- Перегляд фільму (42 хвилини)
- Обговорення фільму.

Модератори заходу: президент БФ «Житомир», видавець Ігор Фомін, видавець Валерій Косенко.

Нагадаємо, що у ХХ столітті українській столиці довелося помандрувати. Після майже 1000-літнього забуття Київ знову відчув себе столицею молодої незалежної держави – Української Народної Республіки.
У грудні 1917 року більшовицька фракція на 1-му Всеукраїнському з’їзді рад у Києві не була підтримана більшістю делеґатів , демонстративно залишила з’їзд і приїхала до Харкова. Тут більшовики створюють «власний» уряд, проголошують Українську Радянську Республіку – УРР. А потім і війну проти УНР.
Чому сепаратисти обрали саме Харків столицею підвладної ним частини України?
Чому у 1934 році столицю повернули до Києва?
Чому навіть сьогодні дехто називає Харків «першою столицею»?
На ці та на багато інших запитань відповідають автори фільму.

Ведучий фільму – відомий український історик, професор, доктор історичних наук Юрій Шаповал. З 2008 року він працює разом з творчим об’єднанням документальних фільмів Національної телекомпанії України над циклом документальних фільмів «Українська мрія».
Цей серіал намагається трактувати історію реалістично, змальовувати минуле виразно та нетривіально. Серед фільмів циклу «Українська мрія» - розповіді про Миколу Хвильового, Олександра Шумського, Михайла Волобуєва, Володимира Винниченка, Віктора Петрова (В.Домонтовича), Михайла Грушевського, Євгена Сверстюка, Максима Рильського, Олександра Довженка, Василя Симоненка та про інших осіб і події.

Події, про які йдеться у фільмі «Дві столиці», відтворено за допомогою кінохроніки, що збереглася у державному архіві кіно-фото-фонодокументів ім. Пшеничного (Київ). Зйомки проводилися також у сучасному Харкові та Києві на місцях подій, про які йдеться у фільмі.

#жду франка #дві столиці #фільм
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...