• Головна
  • На Житомирщині тривають дні боротьби з глаукомою
14:37, 4 березня 2016 р.

На Житомирщині тривають дні боротьби з глаукомою

З 29 лютого по 12 березня на Житомирщині проходять дні боротьби з глаукомою, під час яких у медичних закладах області усім бажаючим безкоштовно проводять вимірювання внутрішньоочного тиску.

Зокрема, з 29-го лютого по 4-те березня 2016 року, у кабінеті № 523 консультативно-діагностичної поліклініки обласної клінічної лікарні ім.О.Ф.Гербачевського відбувся тиждень боротьби з глаукомою, протягом якого 202 особи безкоштовно та без будь-яких направлень і попереднього запису в реєстратурі взяли участь у акції з вимірювання внутрішньоочного тиску. Дослідження як звичайним, так і безконтактним (дистанційним) методом за допомогою сучасного обладнання проводила лікар-офтальмолог Юлія Дудко. За її словами, у багатьох осіб запідозрено наявність глаукоми, у зв’язку з чим їм рекомендовано подальше поглиблене обстеження очей. Виявлено 5 глауком, в тому числі 2 випадки запущених видів захворювання, а у трьох - глаукому 1-2 стадії.

Заступник головного лікаря з амбулаторно-поліклінічної роботи обласної клінічної лікарні ім.О.Ф.Гербачевського Наталія Сич наголосила на важливості проведення таких акцій, адже з метою своєчасного виявлення захворювання та призначення лікування потрібно вимірювати внутрішньоочний тиск та проходити огляд зорового нерву і перевірку поля зору не рідше, ніж один раз на рік.

Захід проводився за сприяння управління охорони здоров’я облдержадміністрації та відповідно до затвердженого УОЗ плану заходів щодо удосконалення профілактики, раннього виявлення глаукоми та попередження інвалідності по зору.

Зверніть увагу!

На глаукому може захворіти кожен. До групи підвищеного ризику належать люди, які старші 40 років, мають спадкову схильність до цієї хвороби, переносили коли-небудь хірургічні втручання на очах, страждають на супутню судинну патологію (цукровий діабет, мігрені, спазм судин), короткозорість, палять.

Якщо при погляді на світло, перед очима маячать райдужні кола, відчувається затуманювання зору, зміни в полі зору, слід негайно звертатися до офтальмолога.

Як правило, розвиток глаукоми відбувається внаслідок підвищеного внутрішньоочного тиску. З метою своєчасного виявлення захворювання та призначення лікування потрібно вимірювати внутрішньоочний тиск, а також проходити огляд зорового нерву та перевірку поля зору не рідше, ніж 1 раз на рік. Хоча вилікувати глаукому неможливо, сучасні методи лікування дають змогу призупинити прогресування глаукоми, зберігаючи при цьому зір і працездатність людини та запобігаючи сліпоті і інвалідності.

Успіх лікування, у першу чергу, залежить від стадії захворювання, на якій воно розпочате. Чим раніше виявлена хвороба та розпочате лікування, тим більше шансів зберегти зір. Крім того, результат залежить і від готовності пацієнта до співпраці, а саме – до ретельного дотримання призначених рекомендацій лікаря-офтальмолога.

Хворий на глаукому потребує постійного обстеження задля того, щоб своєчасно внести зміни в режим лікування та, таким чином, запобігти погіршенню зору.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #глаукома
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...