• Головна
  • У Житомирі жінки аналізували традицій відзначення 8 Березня
Дискусія
16:19, 10 березня 2016 р.

У Житомирі жінки аналізували традицій відзначення 8 Березня

Дискусія
9 березня відбулася подіумна дискусія "Нескінченні побажання весни в душі, краси і грації НЕ вирішують реальних проблем жінок", присвячена аналізу традицій відзначення 8 Березня та актуалізації сучасних жіночих проблем.
Ініціатором проведення даного заходу є Житомирська обласна молодіжна громадська організація «Паритет» за підтримки Українського Жіночого Фонду та Фонду ООН із викорінення насильства щодо жінок та дівчат.
 
Під час заходу обговорювалися такі питання:
  •  Контексти відзначення 8 Березня: свято квітів і ніжності чи день прав жінок?
  • Чи є приводи для свята?
  • Які дискримінаційні практики щодо жінок найбільш поширені?
  • Яка роль жінок у соціально-економічному розвитку?
  • Які пріоритети і потреби жінок?
У ролі спікерок були залучені Юліана Паранько – журналіст, фрілансер сайту кампанії проти сексизму у ЗМІ та політиці «Повага», учасниця численних міжнародних заходів на гендерну тематику, Тетяна Парфентієва – депутат Житомирської районної ради, Світлана Євченко – головний спеціаліст управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради, Наталія Тарасенко – Голова громадської організації «Паритет».
 
Під час дискусії учасниці звернули увагу на низку проблем, з якими зіштовхуються жінки в сучасних умовах: дискримінація під час працевлаштування, проблеми реінтеграції після відпустки по догляду за дитиною, домашнє насильство, питання прийняття рішень та доступу до влади, недостатнє визнання  участі жінок у військовому конфлікті на сході України, баланс сімейної та професійної сфер, гендерні стереотипи висвітлення жінок у ЗМІ та ін.
 
У підсумку була висвітлена думка стосовно доцільності зміни підходів до відзначення 8 Березня – від риторики весни, букетів і ніжності до фокусу на реальних потребах і проблемах жінок.
#житомир #дискусія #свято #8 березня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...