• Головна
  • Українські миротворці 15-ї ротації вже більше дев’яти місяців виконують завдання з підтримання миру у Косовому
14:27, 7 лютого 2012 р.

Українські миротворці 15-ї ротації вже більше дев’яти місяців виконують завдання з підтримання миру у Косовому

Минуло вже більше дев’яти місяців з того часу, як український миротворчий контингент 15-ї ротації приступив до виконання завдань з підтримання миру у складі багатонаціональної бойової групи “East” сил КФОР у Косовому.
За інформацією, яку надав заступник командира національного контингенту гвардії майор Петро Писарчук, українські військовослужбовці успішно виконують поставлені завдання.
Так, станом на 31 січня українські військовослужбовці національного контингенту, які дислокуються на американській базі “Bondsteel”, виконали 295 патрулів. Зокрема, сто п’ять “синхронізованих” – вздовж адміністративно-розмежувальної лінії Косово-Сербія, двадцять п’ять “спільних” – з прикордонною поліцією Косова, три – за визначеними маршрутами та сто сімнадцять – рекогносціювальних, які дають змогу командирам спеціальних взводів національного контингенту зосереджувати зусилля на підготовці підрозділів та недопущенні запізнень та зривів при виконанні поставлених завдань.
– Миротворці 15-ї ротації національного контингенту здійснили двадцять дев’ять патрульних виїздів територією південних муніципалітетів та шістнадцять під час об’їзду визначеної території, на якій розташовані релігійні та культурні пам’ятки, – повідомив гвардії майор Петро Писарчук.
Крім того, особовий склад спеціальних взводів під керівництвом гвардії старших лейтенантів Миколи Треніна, Артема Помаза, Михайла Кибальникова, Артура Залужного у взаємодії з офіцерами управління національного контингенту 15-ї ротації протягом 172 діб залучалися до охорони комунікаційного центру сил КФОР “MT Goles”, 133 діб охороняли базу КФОР “NothingHill” та 148 діб – периметр американської бази “Bondsteel”.
Заступник командира національного контингенту зазначив, що командири спеціальних взводів провели двадцять чотири логістичні конвоювання підрозділу КВR багатонаціональної бойової групи “East” до бази “NothingHill”, декілька разів здійснили охорону місць зустрічі представників ЗС США та Сербії щодо планування синхронізованих патрулів, забезпечили моніторинг ситуації під час святкування релігійного свята Успіння Пресвятої Богородиці у населеному пункті Лєтніца поблизу кордону з Македонією та протягом трьох діб виставляли рухомі пункти контролю у населеному пункті Зупце муніципалітету ЗубінПоток, на яких перевіряли автомобільний транспорт.
– За участь у спільних навчаннях “SilverSaber”, “FtApache”, “BalkanHawk”, які проводилися в рамках співпраці між КФОР та EULEX, військовослужбовці 15-ї ротації неодноразово заохочувалися командувачем сил КФОР та командиром багатонаціональної бойової групи “East”, – підкреслив гвардії майор Петро Писарчук.
На сьогодні особовий склад 15-ї ротації продовжує залучатися до виконання синхронізованих патрулів вздовж адміністративно-розмежувальної лінії Косово-Сербія, а також до охорони комунікаційного центру сил КФОР “MT Goles” та бази КФОР “NothingHill”.
Варто додати, що клімат у Косово – континентальний, з холодною сніжною зимою і теплим літом, тому нині військовослужбовцям спеціальних взводів національного контингенту випадає виконувати завдання в умовах рясного снігопаду та за значного пониження температур.
– Але настрій у особового складу національного контингенту добрий. Військовослужбовці 30-ї окремої гвардійської механізованої бригади 8-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, які становлять основу миротворчого контингенту, й надалі готові на “відмінно” виконувати поставленні завдання з підтримання миру та спокою у складі багатонаціональної бойової групи “East” сил КФОР у Косовому, – підкреслив заступник командира національного контингенту 15-ї ротації гвардії майор Петро Писарчук.

Оголошення
live comments feed...