• Головна
  • На Житомирщині засуджено нелегальних старателів за самовільне видобування бурштину
16:40, 11 березня 2016 р.

На Житомирщині засуджено нелегальних старателів за самовільне видобування бурштину

З початку року на Житомирщині, у результаті спільних дій правоохоронних органів – прокуратури, Управління Служби безпеки в області, ГУНП в області та прикордонників значно посилено протидію незаконному видобуванню бурштину у північних районах. Лише у березні за виявленими фактами правопорушень щодо користування надрами зареєстровано 10 кримінальних проваджень.

Про це повідомив перший заступник прокурора області Олександр Білошицький.

Він зауважив, що боротьба з цим негативним явищем проводиться з використанням усіх наявних технічних можливостей. Учора, наприклад, для виявлення незаконних старателів прикордонниками було застосовано літак. За допомогою нього на території лісового масиву в Олевському районі виявлено групу людей, які перебували у місцях незаконного видобутку коштовного каміння. «За встановленим фактом зареєстровано кримінальне провадження та проводиться досудове розслідування. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Коростенська місцева прокуратура», - додав Олександр Білошицький.

Перший заступник прокурора області також повідомив, що цьогоріч за фактами незаконного видобутку бурштину уже закінчено досудове розслідування у 5-ти кримінальних провадженнях та з обвинувальними актами скеровано до суду.

«За результатами судового розгляду кримінальних проваджень зазначеної категорії у 2016 році винесено 5 вироків стосовно 6 осіб. Нелегальних старателів засуджено до штрафу 6800 грн кожного, а одного - до 3 років позбавлення волі із звільненням від відбування покарання з випробуванням. Одного засуджено саме за придбання незаконно видобутого бурштину. Лише у цих осіб конфісковано 3,2 кг бурштину, 2,4 тис грн, 4 мотопомпи, 1 електрогенератор», - навів конкретні факти Олександр Білошицький.

Підсумовуючи сказане, він наголосив, що жодне повідомлення громадськості чи засобів масової інформації про нелегальне старательство не залишається без уваги правоохоронців, кожний сигнал перевіряється та відпрацьовується в межах кримінального процесуального законодавства. Зокрема, нещодавно за повідомленням в інтернет-мережі сільського голови с.Білка Коростенського району про незаконний видобуток бурштину зареєстровано кримінальне провадження за ч. 2 ст. 240 КК України та проводиться досудове розслідування

#житомирщина бурштин #суд #старателі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...