• Головна
  • У Житомирі стартував національно-патріотичний проект «Синусоїда духу»
Фото
14:19, 13 березня 2016 р.

У Житомирі стартував національно-патріотичний проект «Синусоїда духу»

Фото

12 березня у залі клубу Житомирського військового шпиталю відбулася перша презентація проекту «Синусоїда духу», який спрямований на патріотичне виховання молоді та формування національної свідомості.

За словами керівника проекту Вадима Жалюка, який очолює народно-аматорське літературно-мистецьке об’єднання «Оксія», задумка є актуальною для сьогодення, суспільно важливою, адже ми живемо в період докорінних змін і стрімкого формування громадянського суспільства, держава нині виступає об’єднуючим фактором. Коли політичні погляди різняться і вектор розвитку мінливий, як це було донедавна, -  тоді поєднати спроможне лише мистецтво.

У рамках проекту вийшов з друку однойменний альманах, який і презентували у військовому шпиталі. Він повністю втілює мету проекту, оскільки складається з поезії, прози, есеїстки, зібраної з різних куточків нашої країни. Автори з Житомира, Києва, Вінниці, Львова, Херсона, Миколаєва, Хмельницького та інших міст своєю творчістю підтвердили єдність України. Особливим розділом стали роздуми дітей на тему: «Кого я вважаю патріотом». На сторінках видання, ніби синусоїдою, твори дітей вдало поєднуються з дитячою проекцією подій в країні і дорослі думки, які висловлюють учні.

До презентації приєднались житомирські поети, твори яких є частиною «Синусоїди духу». Наталія Дишлева, Марія Розбіцька, Олег Климчук, Дар’я Березовська читали свої вірші: спочатку ті, які ввійшли до альманаху, а потім й ті, які самі вибирали із власного архіву.

На закінчення заходу всі охочі могли поспілкуватись із гостями, отримати від них автографи чи просто подякувати. Примірники видання поповнили бібліотечний фонд Житомирського військового шпиталю. Також отримали книги військовослужбовці ЗСУ, які проходять в цьому закладі охорони здоров’я курс медико-психологічної реабілітації після повернення зі Сходу.

Заплановано проведення презентації проекту в Житомирському обласному літературному музеї, попередній анонс цього заходу і первісне ознайомлення з виданням «Синусоїда духу» відбулося цієї ж таки суботи, під час літературної студії ім. М. Клименка.

Проект лише починає свій шлях. Проведення подальших мистецьких заходів планується у навчальних закладах міста Житомира. Так уже 16 березня презентація буде проводитись у стінах Житомирського державного університету імені Івана Франка, де і буде можливість ще раз побачити, почути, і доторкнутись до «Синусоїди духу».

 

#житомир #шпиталь #альманах #вадим жалюк #олег климчук,
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...