• Головна
  • Житомирян запрошують на виставку укаїнської вишиванки
Фото
09:52, 15 березня 2016 р.

Житомирян запрошують на виставку укаїнської вишиванки

Фото

10 березня в Житомирській обласній науковій медичній бібліотеці відбулась презентація виставки авторської української вишиванки. Автором представленої колекції є заслужений майстер народної творчості України Ніна Володимирівна Бондар. В експозиції представлено 19 стильних жіночих та чоловічих сорочок. Орнамент кожної з них унікальний і демонструє різні техніки вишивання на лляному полотні: «зерновий вивід», «солов’їні вічка», «низь», «гладь», «вирізування», «лиштва», «мережка» та ін. А всього в доробку майстрині біля 500 чоловічих, жіночих і дитячих вишитих сорочок.

За словами завідуючої відділом обслуговування користувачів обласної наукової медичної бібліотеки Ірини Кузьменко, - це вже третя персональна виставка майстрині. Ії вироби експонуються також на міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських виставках традиційного народного та сучасного декоративно-прикладного мистецтва .

Народилась Ніна Володимирівна в селі Будичани Чуднівського району Житомирської області. За словами майстрині, ще з дитинства мама вчила її вишивати на полотні, а технікою вишивки вона досконало оволоділа, навчаючись у Решетилівському училищі на Полтавщині. Працювала вишивальницею на фабриці в м.Переяславі –Хмельницькому. Більше 10 років проживала в сибірському місті Юрга. Останні 16 років Ніна Володимирівна мешкає в Житомирі і працює в обласному Центрі крові молодшою медичною сестрою. Вона - Почесний донор України.

Народну майстриню щиро привітали з відкриттям виставки колеги з обласного Центру крові на чолі з головним лікарем А.М.Чугрієвим. Голова профспілки медичних працівників Житомирської області А.Ф. Супряга відмітила вклад Ніни Володимирівни в збереження традицій поліської вишивки і відзначила Почесною грамотою. Представник Житомирського обласного центру народної творчості Н.К.Сегеда розповіла, що творчі плани Ніни Володимирівни сповнені пошуком нових задумів та ідей, а роботи з кожним роком стають все більш досконалими. Відзначила вона і її вклад в популяризацію самобутнього народного мистецтва Дипломом. А присутні на презентації майстрині народної творчості назвали вишиванки Ніни Володимирівни «мовою і граматикою української вишивки».

Виставка працюватиме до кінця березня. Запрошуємо відвідати експозицію і переконатися в тому, що вишиванка від Ніни Володимирівни Бондар – це не тільки елемент українського національного одягу, а й сучасний модний бренд.

#житомир #ніна бондар #вишиванка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...