• Головна
  • Огляд ситуації на ринку нерухомості Житомирщини сьогодні
13:30, 8 лютого 2012 р.

Огляд ситуації на ринку нерухомості Житомирщини сьогодні

Дефіцит затребуваного на первинному та вторинному ринку житла залишається проблемою міста і тому цінова політика на вторинному ринку житлової нерухомості на кінець 2011 року практично залишалася на рівні 6720-7200 гривень за квадратний метр. У Житомирі проживає 272 тис. жителів.

На первинному ринку  Житомира, на жаль, мало будівельних компаній сьогодні будують житло.

Вже скоро, як рік, як з березня 2011 року в м. Житомирі в спальному районі, на будівельному майданчику холдингової компанії «Київміськбуд» по вул. І. Богуна, 5, почав зводиться будинок в рамках реалізації  програми «Доступне житло».  Це п’ятисекційний цегляний 9-поверховий будинок із загальною кількістю квартир 178. Суттєвою перевагою будинку є сучасні планування, а також великий вибір одно та двокімнатних квартир. Всі квартири обладнані лічильниками холодної та гарячої води та лічильниками електроенергії. Для мешканців будинку доступний паркінг із загальною кількістю 36 машиномісць. Вартість квадратного метру «черговикам» - 4800 гривень.

Будівельна компанія «Житомирбудзамовник» в спальному районі м Житомира по вул.Щорса будує 10 поверховий цегляний будинок. Вартість- 6800 гривень за квадратний метр.  Здача будинку у травні 2012 року. Всі квартири продані.

Друге будівництво житлового комплексу ця ж компанія веде у привабливому спальному районі Корбутовки по вул. Радоновій у м.Житомирі. Вартість – 6500 гривень за квадратний метр. Продано 63% квартир. Здача першого будинку у 2 - му кварталі  2013 року.

Будівельна компанія «Приватбуд» будує житловий комплекс по вул.Перемоги у центрі м.Житомирі . Вартість – 8000 гривень за квадратний метр. Продано 96% квартир.

У спальному районі м.Житомира активно  почали будувати новий мікрорайон із дитячим садком, паркінгом та озером  на вулиці Вітрука компанія «Фаворит». Перший будинок планують заселяти у 1-му кварталі 2012 року.

Перевагою від інших будівельних компаній для житомирян, при купівлі квартир будуть безвідсоткова розстрочка на кілька років. Втім, вартості квадратного метра керівництво компанії не називає – кажуть, усе буде залежати від вартості матеріалів. А ціни на усе дуже швидко ростуть, але орієнтовна вартість сьогодні -  7200-8000 гривень за квадратний метр.

Планують чотириповерхові будинки, один дев’ятиповерховий, дитячий садочок на 150 місць. Обслуговувати усе буде спеціально створений ЖЕК. Термін повного засвоєння усього будівництва - три роки.

33 мільйони гривень – таку ціну двох будинків, які будуть здаватися першими, називають у «Фавориті». Переконують, що гроші вже є. Увесь комплекс оцінюють в 450 мільйонів гривень.

На жаль, зупинила роботи будівельна корпорація «Олвіта - буд» житловий комплекс по вул.Ватутіна.

Вартість житла на первинному ринку Житомира з січня 2011 року по листопад практично не змінилась і залишалася на рівні 6500-7000 гривень у спальних районах і в центрі - 8000 гривень за квадратний метр.

На вторинному ринку цінова політика формується від району Житомира, поверху та стану житла.

1-но кімнатні –  середня вартість  6800 гривень за квадратний метр;

2-х кімнатні –  середня вартість 6650 гривень за квадратний метр ;

3,4-х кімнатні  –  середня вартість 6400 гривень за квадратний метр;

Будинки , за кв.метр – 8000 гривень;

Земельні ділянки під будівництво – 12000– 56000 гривень за сотку;

Оренда житла:

1- но кімнатні – 1100 – 1500 гривень;

2–х кімнатні – 1500 – 1800 гривень;

3, 4 – кімнатні – 2000 – 2500 гривен;

Нежитлова нерухомість ціни на продаж:

Комерційна нерухомість – 8000 – 16000 гривень за квадратний  метр;

Промислова – від 2400 гривень за квадратний метр;

Складська – від 800 гривень квадратний метр.

Оренда  нежитлової нерухомості:

Торгово-офісної нерухомості –   100 гривень за квадратний  метр;

Промислової, складської – від 7 гривень за квадратний  метр.

Учасники житомирського ринку нерухомості кажуть, що з вересня активність покупців і продавців значно підвищилась. Це пов’язано з тим, що з 01.01.2012 року введено зміни стосовно виготовлення та реєстрації документів права власності на житло та оформлення документів на земельні ділянки.

«Практично всі квартири та будинки, ціна на які була менш, ніж середня, до середини жовтня  розкупили, сьогодні у попиті 1-2 х кімнатні, навіть і на високих поверхах, а будинків , вартістю до 50000 доларів США, де можна було б без ремонту переїхати та жити - в місті не залишилось, - говорить директор «Житомирської  земельної біржи», Наталія Рахматова. - Також клієнти активно купляють дешеві земельні ділянки в радіусі 20 км від Житомира», продовжує вона і «зменшення ціни на квартири,будинки та  земельні ділянки не вбачається».

Директор агентства нерухомості «Золотий ключик» Наталія Віховська: «В цьому році ціни на житлову нерухомість практично зменшилися на багатокімнатні квартири та будинки. З жовтня активно шукають нежитлові приміщення до 80 метрів, з оформленими документами.  Одно - двокімнатні квартири купляють більш за все, третину з яких після придбання здають в оренду, з метою отримання прибутку».

Директор агентства нерухомості «Новий крок» Наталія  Лахтіна: «Багато клієнтів за цей рік шукають і придбало будинків  з земельними ділянками  в пригороді Житомира, продавши свої багатокімнатні квартири, які не в змозі оплачувати комунальні платежі за них. На весну 2012 року  очікуємо ще більшу активність  по купівлі  недорогих будинків і дач, під житло у пригороді Житомира, в зв’язку з ростом цін на комунальні платежі, тому ціни на це житло можуть підскочить на 10-15%».

Валерій Зайченко, директор агентства нерухомості «Риэл-Сервис»

Будинок на вул.І.Богуна

Будинок на вул.Щорса

Будинок на вул.Родоновій

Будинок на розі вул. Перемоги-Л.Українки

Директор агентства нерухомості «Риэл-Сервис» Валерій Зайченко біля будівництва на вул.Вітрука

Будинок на вул.Ватутіна

Оголошення
live comments feed...