• Головна
  • Житомир розпочинає впровадження проекту з енергоефективності місцевої інфраструктури
15:12, 15 березня 2016 р.

Житомир розпочинає впровадження проекту з енергоефективності місцевої інфраструктури

15 березня 2016 року відбулася перша зустріч представників Наглядового комітету «Проект з енергоефективності у м. Житомирі» за участі фахівців виконавчого комітету міської ради та КП «Житомиртеплокомуненерго», представників Державного секретаріату Щвейцарії з економічних питань, Швейцарського бюро співробітництва в Україні.
 
Учасники зустрічі обговорили питання щодо початку впровадження даного проекту. Зокрема, відбулося ознайомлення зі   змістами  статутів Наглядового комітету та Групи управління проекту, представлення результатів та обговорення  оцінки  початкової фази проекту у Житомирі. Зазначалося, що  у 2019 році у Житомирі планується впровадити Європейську Енергетичну Відзнаку - комплексну систему енергоменеджменту міста. Про це інформує управління по зв’язках з громадськістю міської ради.
 
«Згідно результатів аналізу початкової  оцінки, виконаної  в рамках процедур  Європейської Енергетичної Відзнаки, загальна оцінка  існуючого  стану речей для Житомира в процентному співвідношенні – 35% з можливих ста», -  зазначив  консультант Олександр Люхінсер.
 
Як повідомили в департаменті економічного розвитку міської ради, в рамках  даного проекту у Житомирі планується упродовж 2016-2018 років провести заміну 6,6 км теплових мереж, здійснити реконструкцію та капітальний ремонт котелень, в тому числі з встановленням твердопаливних котлів на біомасі, влаштувати 138 індивідуальних теплових пунктів у багатоквартирних житлових будинках , встановити на РК-10 установку для комбінованого виробництва теплової та електричної енергії.
 
Окрім цього, у  2016 році у Житомирі плануються провести енергоефективну реновацію 5-ти дошкільних навчальних закладів: замінити вікна, вхідні двері на енергоефективні, утеплити стіни, дахи, фундаменти, влаштувати системи автоматичного регулювання подачі теплоносія .
 
Вартість згаданих енергоефективних заходів становить становить 15,56 млн швейцарських франків, з яких 12,31 млн швейцарських франків – це кошти безповоротної фінансової допомоги Уряду Швейцарії.
 
У Житомирі планується впровадити Європейську систему Енергетичну Відзнаку – систему управління для керування та контролю енергетичної політики місцевої громади. Місту Житомиру та КП «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради буде надана технічна підтримка в розбудові управлінського потенціалу з питань впровадження місцевої стратегії сталого енергетичного розвитку.
 
В результаті проведення реконструкції та розвитку системи централізованого теплопостачання міста Житомира, а також енергоефективної реновації об’єктів бюджетної сфери очікується досягти скорочення споживання комунальним підприємством природного газу на 10,2 млн м³ /рік, електроенергії 1178,0 МВт год/ рік, а також теплової енергії  дошкільними навчальними акладами на 1003,2 МВ год/рік. Скорочення викидів СО 2  оцінюється в 12, 1 тис тон  в рік.
#житомир #енергоефективність #проект #сухомлин #швейцарія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...