• Головна
  • Тринадцять бібліотек з трьох районів Житомирщини стали переможцями програми «Бібліоміст»
17:45, 9 лютого 2012 р.

Тринадцять бібліотек з трьох районів Житомирщини стали переможцями програми «Бібліоміст»

Тринадцять бібліотек з трьох районів Житомирщини (Народицького, Романівського та Житомирського) стали переможцями третього раунду програми "Бібліоміст".

Йдеться про організацію нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до Інтернету. Переможці отримають комп'ютерну техніку та почнуть надавати послуги населенню уже восени цього року.

Бібліотеки-переможці були визначені у ході відкритого конкурсу комісією експертів, яка складалась із представників Міністерства культури України, Української бібліотечної асоціації та провідних бібліотек, а також міжнародних та національних громадських організацій. Заявки оцінювались, зокрема, за такими критеріями: чітке розуміння потреб громади, спроможність налагодити партнерство з владою та громадою для реалізації проекту та зацікавленість у наданні відвідувачам інноваційних послуг. Необхідною умовою конкурсу також було зобов'язання з боку місцевої влади взяти на себе витрати на Інтернет-підключення та забезпечити участь бібліотекарів у тренінгах, що проводитимуться у центрах програми "Бібліоміст" на базі обласних універсальних наукових бібліотек. На додаток до грантів та технічної допомоги від програми місцева влада виділяє кошти на ремонт приміщень бібліотек та придбання нового обладнання.

"Цьогоріч в Україні визначені 620 бібліотек-переможців, які приєднаються до майже 1 000 бібліотек, які вже стали сучасними центрами суспільного життя завдяки участі у попередніх раундах програми "Бібліоміст". «Бібліоміст» – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Для сприяння досягненню цілей програми корпорація Microsoft безкоштовно передає публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 9 мільйонів доларів США. «Бібліоміст» – чотирирічна програма, покликана перетворити бібліотеки на сучасні громадські центри та підвищити роль бібліотек в українському суспільстві. Проект допомагає модернізувати доступ громадян України до інформації у публічних бібліотеках шляхом обладнання технікою та проведення необхідного навчання для бібліотекарів. До 2013 р. у рамках програми «Бібліоміст» більше 1 600 публічних бібліотек України буде обладнано комп’ютерами з доступом до Інтернету. До комплектів техніки також входять сканери, принтери, веб-камери та навушники. Фахівці бібліотек, які долучаться до програми, пройдуть навчання у галузі новітніх технологій та бібліотечних інновацій на базі 25 тренінгових центрів, що функціонують у кожній області та АР Крим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...